Довічні пільги для військових в Україні захотіли скасувати: в Раді придумали альтернативу
Передбачається, що такі виплати військові отримуватимуть упродовж 2-3 років після демобілізації. Розмір залежатиме з посади військового, термін служби тощо. При цьому існуючі довічні пільги можуть скасувати.
Про ініціативу розповіла голова комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова ("Слуга народу"). За її словами, існуючі довічні пільги для учасників бойових дій часто просто не працюють.
Зокрема, вони не зважають на ситуацію з держбюджетом країни, який навіть у мирний час не може забезпечити всі виплати. Під час повномасштабної війни ситуація лише гіршає.
"Низка цих пільг не працює... Концепція пропонує існуючі в законодавстві пільги для учасників бойових дій перевести у 2-3-річну грошову стипендію/доплату до основного доходу", – сказала вона.
Третьякова уточнила, що єдиного розміру виплати не передбачається. Сума має залежати від терміну служби, досвіду військового (тобто кількості бойових завдань), а також армійської посади, вважає нардепка.
Крім того, замість нинішніх довічних пільг можуть з’явитися альтернативні види допомоги. Для цього в Раді пропонують провести опитування самих військових і дізнатися, чого саме ті потребують після демобілізації. Наприклад, це може бути житло, реабілітація, відпустка тощо.
Передбачається, що під час відпустки на 2-3 місяці після закінчення служби виплачуватиметься середня сума грошового забезпечення, яке отримував військовослужбовець. За цей час людина зможе адаптувати до громадянського життя, вважає Третьякова.
"За оптимістичним сценарієм через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою демобілізований військовослужбовець повинен мати робоче місце, дохід, стипендію від держави до основного доходу, медичний захист, житло, при необхідності отримати додаткову або часткову кваліфікацію", – пояснила депутатка.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать