Як німецькі «благодійники» через неонацистів постачають путінську армію рашистів

Як німецькі «благодійники» через неонацистів постачають путінську армію рашистів
Як німецькі «благодійники» через неонацистів постачають путінську армію рашистів
Німецький благодійний фонд «Міст світу - допомога жертвам війни», що позиціонує себе як антифашистський, під виглядом гуманітарної допомоги здійснює постачання російським загарбникам.

Допомагають йому в цьому неонацисти та провокатори з SERB, відомі нападами на російських опозиційних активістів та політиків та пов’язані з МВС РФ. "Міст світу" не єдина німецька організація, яка допомагає окупантам в Україні відзначає видання The Insider.

Плач по співробітнику Штазі

«Ми зараз просто зустрілися тут із групою наших німців. Корінних німців, які вже вісім років привозять сюди гуманітарну допомогу. Які у Горлівці були, які були в інших містах. Які 800 проектів зробили для людей, які тут мешкають, — мирні люди, яких увесь час бомбували українські фашисти. І ці люди, наші німці, вони продовжують допомагати, незважаючи на санкції, які проти них запровадили», — каже , ридаючи, прокремлівська активістка Олена Колбаснікова у репортажі телеканалу «Царгород». Ковбасникова стала відома після початку вторгнення в Україну — разом із чоловіком Максимом Шлундом ( який виявився раніше засудженим росіянином Ростиславом Теслюком) вона організовувала в Кельні акції на підтримку Кремля. Видання The Insider вже писало про зв’язки Ковбасникової з німецькими ультраправими, генконсульством РФ та Російським будинком у Берліні.

У репортажі «Царгорода» Колбаснікова говорить про Ліана Кілінця, голову фонду «Міст миру — допомогу жертвам війни» (Friedensbrücke — Kriegsopferhilfe eV), зареєстрованого в Німеччині. Кілінц народилася в сім’ї співробітника Міністерства держбезпеки НДР (Штазі). Відомство відоме своїми репресивними методами проти інакодумців. «Батькові заборонили працювати до кінця життя. І чому? Тому що він служив моїй батьківщині, моїй державі», - скаржиться Кілінц у пропагандистському фільмі екс-агента російської розвідки Ганни Чапман.

Активістка займається різними ініціативами — від гуманітарних постачань мирним мешканцям постраждалих районів до організації заходів у Росії за участю дітей Донбасу спільно з владою так званої ДНР. 9 травня 2022 року вона розгорнула прапор «ДНР» перед пам’ятником радянському солдатові, за що її затримала поліція.

Ліана Кілінц представляється у ЗМІ як «антифашистка», але, як видно за відкритими джерелами, Кілінц співпрацює з російськими ультраправими, у тому числі з праворадикальним угрупуванням SERB, яке курують російські спецслужби, а її фонд «Міст світу» під виглядом гуманітарних вантажів постачає російську армію товарами для ведення бойових дій, у тому числі машинною олією для БМП, дронами та блокаторами дронів, тепловізорами тощо.

Нацисти на Донбасі

31 січня цього року міжнародна волонтерська група «Москва — Донбас», яка заявляє, що «допомагає жителям “ДНР” та “ЛНР”, які опинилися у скрутній життєвій ситуації», опублікувала в Telegram фотографії з останньої доставки гуманітарного вантажу. У поїздці брали участь зокрема Ліана Кілінц та її фонд «Міст світу». На спільній фотографії, де учасники тримають прапор організації, засвітилися досить відомі особи. Наприклад, Олександр Петрунько — провокатор із SERB, серед іншого відомий тим, що у 2017 році напав на Олексія Навального, хлюпнувши в нього рідиною, яка роз’їдає очі. Як раніше вже писав The Insider, серед провокаторів SERB є співробітники МВС, а займається бандою центру «Е» МВС РФ.

 qtuixtikikzzrz

Інші відомі учасники групового фото з поїздки на Донбас — Сергій Моїсеєв (голова харківської сепаратистської організації «Русь триєдина», організовував заходи разом із ультраправим активістом, організатором «Російських маршів» Георгієм Боровіковим та його партією «Права Росія») та неонацист Геннадій руху «Російська Москва» та активний учасник «Російських маршів».

У 2013 році Шибанов брав участь у заворушеннях у московському районі Бірюльово Західне, де місцеві жителі, обурені вбивством 25-річного Єгора Щербакова, підпалили торговий центр і розгромили овочебазу, вимагаючи прибрати звідти незаконних мігрантів. У рамках розслідування тих подій Шибанова затримали, але одразу ж відпустили . Користувач LiveJournal ivan777lapshin стверджував , що розпорядився про це співробітник Олексій Окопний. Окопний нібито заявив, що Шибанов є їхнім співробітником і перебував у Бірюльовому за завданням МВС.

Сергій Моїсеєв спілкується і з Костянтином Малофеєвим — спонсором війни на Донбасі та засновником телеканалу «Царгород»

У центрі на фотографії Олена Романенко – засновниця МВГ «Москва – Донбас». У 2016 році вона заснувала фонд «Рудопомога», який відправляє дітей Донбасу до козацького табору «Предтечене містечко» для «духовно-морального та військово-патріотичного виховання». Проект отримує гроші із Фонду президентських грантів. «На базі табору діти проходять початкову військову підготовку, зміцнюють віру в себе, набувають духовності, навчаються нової та корисної справи, знаходять добрих друзів», — йдеться на сторінці проекту.

Чим займаються діти у козацькому таборі

Виховував дітей у цьому таборі і нині покійний Олександр Мірошниченко — націоналіст і бойовик батальйону «Привид», який воював на Донбасі з 2014-го і загинув торік восени. Кілінц, Петрунько, Мойсеєв, Шибанов та Романенко були на похороні Мірошниченка. На фотографії з траурної церемонії видно і Ольга Бєльцева - депутат московського муніципального округу Відрадне від "Єдиної Росії". Син Бєльцева воює в Україні, вона була однією з матерів військовослужбовців, з якими Володимир Путін зустрівся в листопаді у своїй резиденції в Ново-Огарьові. Єдинороська є також волонтером МВГ «Москва — Донбас».

Похорон Олександра Мірошниченка

А на поминках Мірошниченка разом із Кілінцем та Романенком сфотографувалася Людмила Чубакова — ще один провокатор із SERB та учасниця «Російських маршів».

На іншій фотографії із січневої доставки гуманітарної допомоги Кілінц позує обійнявшись із фітнес-тренером Ігорем Ґрунським.

Ліана Кілінц та Ігор Грунський

Зважаючи на все, Грунської — також член організації Мойсеєва «Русь триєдина», він часто з’являється на фотографіях руху. Крім того, фітнес-тренер бере участь у заходах "Союзу православних хоругвеносців", близького до РПЦ. Ця організація належить до православного націонал-фундаменталізму, відома розгонами ЛГБТ-маршів у Москві, а також публічним спаленням книг Джоан Роулінг, Володимира Сорокіна та Едварда Радзінського.

Її члени використовують гасло «Православ’я чи смерть!», визнане екстремістським на території РФ. Один із лідерів «Союзу православних хоругвеносців», Ігор Мірошниченко — неонацист та заперечник Голокосту . Найімовірніше, Грунської полягає і в цій організації — він навіть фотографується як модель у футболках дизайн-студії Мірошниченка «Російський символ».

Грунської в одязі дизайн-студія «Російський символ». Гасло - «Новороссия чи смерть»

«Антифашистка» не гидує співпрацювати і з рухом, член якого вчинив гучне вбивство на ґрунті міжнаціональної ворожнечі. У червні 2019 року її фонд доставив гуманітарний вантаж спільно з учасниками «Націонал-консервативного руху» Андрієм Єріним та Андрієм Сербіяном. У Росії активісти НКД відомі тим, що разом із SERB нападають на представників ЛГБТ-спільноти. У тій поїздці на Донбас, як і у багатьох наступних, разом із членами НКД взяв участь провокатор SERB Олександр Петрунько.

Відправлення «гуманітарного вантажу». На фото разом із Романенком, Мойсеєвим та Петрунько — члени НКД Андрій Єрін та Андрій Сербіян

На заходах НКД Єрин та Сербіян майже завжди з’являються разом із соратником Андрієм «Білим» Скворцовим. «Білий» брав участь і в силових акціях SERB разом із Петрунько, Чубаковою та лідером угрупування Ігорем Бекетовим (Гошею Тарасевичем). Наприклад, у травні 2019-го вони намагалися зірвати проведення ЛГБТ-фестивалю «Пліч-о-пліч».

За два тижні після доставки гуманітарного вантажу на Донбас Андрія «Білого» затримали за звинуваченням у вбивстві громадянина Киргизстану в центрі Москви.

«Близько 22.00 троє товаришів: 19-річний консультант магазину спортивних товарів Костянтин (всі імена змінено), 18-річний Григорій та 17-річний Антон прогулювалися у сквері та пили вишневий ель. Повз них проходили двоє киргизів — 25-річний Ууал та 32-річний Алтин. Вони поверталися з роботи (обидва працюють на будівництві) додому в хостел, що знаходиться на тій же вулиці.

Як пізніше пояснив Костянтин, йому здалося, що гастарбайтери були вороже налаштовані — чи щось сказали, чи не так подивилися. Він дістав газовий балончик і розпорошив їм в обличчя їдку рідину. Після цього почалася бійка, і троє приятелів витягли ножі. Зброя була у всіх, але зараз ще не встановлено, хто завдавав ударів. Однак двоє хлопців дали свідчення проти свого молодшого товариша», – писав «Московський комсомолець».

Зліва направо: Андрій Сербіян, Андрій «Білий» Скворцов, Андрій Єрін на конференції НКД

«Молодшим товаришем» якраз і виявився «Білий», якого «МК» називає «найзатятішим <з трьох підозрюваних> прихильником ультраправих поглядів та відомим у вузьких колах націоналістом». Разом зі своїм другом Глібом Назаркіним (також фігурантом цієї кримінальної справи) він заснував свою власну групу прихильників переваги білої раси.

Під час обшуку у «Білого» із соратниками вилучили «різну холодну зброю, ножі, мачете, спецодяг із символікою, іншу атрибутику та літературу націоналістичного штибу». Наразі він, судячи з інформації у націоналістичних пабликах, відбуває 9 з половиною років колонії загального режиму за вбивство за мотивами національної ненависті.

Однак, причетність члена НКД до вбивства ніяк не вплинула на рішення фонду «Міст світу» співпрацювати з членами руху. Восени того ж року націонал-консерватори разом із організацією Кілінц знову взяли участь у доставці гуманітарного вантажу на Донбас.

Члени НКД відправляють вантажівку на Донбас спільно з фондом «Міст світу»

Вбивча допомога

13 листопада 2022 року координатор МВГ «Москва — Донбас» Сауле Іванова опублікувала на своїй сторінці у «ВКонтакті» заклик про допомогу від бойовиків, яким терміново знадобилося мастило для військової техніки. Вже наступного дня трансмісійна олія знайшлася — Іванова написала , що вона поїде «в мотострілецькі підрозділи захисників Донбасу» 16 листопада.

16 листопада опубліковано пост подяки в Telegram-каналі групи «Москва — Донбас»: «У сухому залишку на борту сьогодні завантаженої 20-тонної фури за допомогою поїхала не одна бочка, як у нас просили (180 літрів), а дві. І ще плюс чотири барило. Олія це дуже необхідна для обслуговування та ремонту бойових машин піхоти», — йдеться у пості. Опубліковано й фотографії бочок: синя поїде до ДНР, зелена — до ЛНР.

Наступного дня все та сама Сауле Іванова та єдиноросська Ольга Бельцева пишуть про те, що «гуманітарний двадцятитонник» завантажений і відправлений на Донбас. Вони дякують Ліані Кілінцу та її фонду «Міст світу — допомога жертвам війни». На фотографіях завантаження разом із Кілінцем практично вся її стара компанія — Олена Романенко (МВГ «Москва — Донбас»), Геннадій Шибанов («Російська Москва»), Людмила Чубакова (SERB).

Зліва направо: Людмила Чубакова, Олена Романенко, Сауле Іванова, Ліана Кілінц

22 листопада "Москва - Донбас" публікує повідомлення про те, що "двадцятитонник" прибув до місця призначення і розвантажений на складі в Донецьку "за фінансової підтримки" фонду "Міст світу". Персональну подяку оголошено не лише Ліані Кілінц, а й усьому керівництву фонду — «нормальним німцям». На відео розвантаження «гуманітарної допомоги для жертв війни» видно куплені раніше бочки з трансмісійною олією для бойових машин піхоти. Сама Кілінц у «ВКонтакті» пише , що був доставлений транспорт із «гуманітарною допомогою».

Бочка з трансмісійною олією на відео розвантаження «гуманітарної допомоги»

Крім того, Сергій Мойсеєв, який вже неодноразово згадувався, з «Русі триєдиної» 9–10 січня збирав пожертвування на бензин для транспортування термобілизни, амуніції, тепловізорів і медикаментів «нашим воїнам на передову». Завантаження пройшло 10 січня на складі «Русі триєдиної». Наступного дня МВГ «Москва — Донбас» оголосила про своє завантаження та відправлення фури з Москви.

Моїсеєв також брав участь у цьому заході — найімовірніше, свою «гуманітарну допомогу» він навантажив на цей же транспорт. На фотографіях знову видно бочки з трансмісійною олією, у тексті повідомлення також містяться «персональні подяки, особливо за три бочки трансмісійної олії для машин бойової піхоти». Аналогічне відео опублікував на своєму сайті "Міст світу". "Гумконвой" прибув до Донецька 14 січня.

Наприкінці січня фонд Кілінц допомагав переправляти на Донбас супутникові тарілки для прийому інтернету, а також метеостанції та анемометри для артилерії. А в лютому «Міст світу» сплатив і доставку антидронової рушниці та дрона, які вирушили до козачого полку “ЛНР”.

У вересні 2022 року у Кілінця почалися проблеми із законом: поліція Бранденбурга веде розслідування щодо її фонду за підозрою у розпалюванні ненависті та запереченні геноциду. Приводом стала фотографія на офіційному сайті «Мосту світу», де зображені чоловіки та жінки з прапором Новоросії та забороненим символом Z. Зараз рахунок організації закрито , а некомерційний статус (що дозволяв їй не сплачувати податки до німецького бюджету) анульовано. Судячи з повідомлення на сайті фонду, відправлення гуманітарних вантажів із Німеччини припинено, транспортування здійснюється з Москви.

Сама активістка залишила країну нібито через те, що її будинок «обложили сумнівні персонажі на українських машинах», і також перебуває у Москві. Пожертвування для організації приходять на її особистий німецький рахунок. «По суті, нас звинувачують у тому, що ми доставляємо їжу та воду не тим людям. Причини цього є суто політичними. Ми — мимовільні свідки реальної ситуації в ДНР та ЛНР, які після референдуму належать Росії», — скаржилася Кілінц в інтерв’ю РІА «Новости».

Проте фонд «Міст світу — допомога жертвам війни», як і раніше, зареєстрований у Німеччині. За його підтримки навіть проводяться музичні фестивалі — один із таких планується у липні у німецькому місті Фрізак. «Ми не хочемо жодних передвиборчих кампаній чи реклами політичних партій на території фестивалю. Ми сердечно запрошуємо всіх людей, які виступають за мирне співіснування та своїми діями формують майбутнє на благо землі та всієї людської родини.

Ми ставимося один до одного як до рівних, що означає відсутність поспіху та дискримінації. Ми не допускаємо расистських, шовіністичних, націоналістичних, насильницьких, гомофобних, сексистських, войовничих чи інших дискримінаційних позицій», - пишуть організатори Pax Terra Musica на своєму сайті. Незрозуміло, як із цим поєднується підтримка від фонду, який разом із неонацистами постачає товари для БМП та артилерії російських окупаційних військ.

Військово-агропромисловий комплекс

«Міст світу — допомога жертвам війни» не єдина нібито благодійна організація, яка забезпечує російських військових на Донбасі. У вересні минулого року в поле зору журналістів німецької мовної корпорації MDR потрапила асоціація «Майбутнє Донбасу» (Aktionsbündnis Zukunft Donbass eV). Як з’ясували розслідувачі, організація не лише співпрацює з однойменним об’єднанням у Луганську та лідерами самопроголошеної «Луганської народної республіки», а й постачає сепаратистам, зокрема рації.

Головне митне управління в Ерфурті перевіряє асоціацію щодо порушення санкцій Євросоюзу. Управління захисту конституції Тюрингії також запевнило журналістів, що в курсі ситуації, але не хоче давати більш докладних коментарів, оскільки «подібні публічні заяви особливо цікаві для іноземних спецслужб». Однак, судячи з сайту Zukunft Donbass, вантажівки з «гуманітарним вантажем» досі йдуть до окупованих регіонів України прямо з Німеччини — іноді на військовій вантажівці з літерою Z.

Військова вантажівка з буквою Z, яка прибула з Німеччини до Луганська.

Zukunft Donbass відкрито підтримує у війні Росію. За чотири дні до вторгнення в Україну в групі організації у Facebook з’явився пост зі словами: «Не всі можуть чи хочуть евакуюватись. Наші пожертвування для цих людей. Саме зараз, коли західна кліка політиків так вивертається та ігнорує події на Донбасі, ми повинні і діятимемо». А у липні, невдовзі після захоплення російськими військами українського міста Лисичанська, у групі говорилося : «Вчора був важливий день для народу Луганської Народної Республіки. Зі звільненням та взяттям міста Лисичанська територія “ЛНР” перейшла під повний контроль народного ополчення “ЛНР” та збройних сил РФ». Про «гуманітарні місії» Zukunft Donbass пишуть російські дипломати — наприклад, посольство РФ у Відні та генконсульство в Лейпцигу .

Організація має рахунок для пожертвувань у Wartburg-Sparkasse (ощадна каса одного з районів Тюрінгії). Донедавна асоціація співпрацювала з відомими медичними установами в Німеччині — наприклад, Helios Klinikum Meiningen (університетська лікарня Єни) та будинком для людей похилого віку Ambiente в Ерфурті.

Понад те, як з’ясував The Insider, принаймні до початку війни в Україні партнерами Zukunft Donbass були благодійні організації, які зараз підтримують Україну та засуджують російське вторгнення. З 2016 до 2018 року некомерційна організація Human Plus eV спільно з Zukunft Donbass доставляла гуманітарну допомогу до Луганська та інших міст Донбасу. Голова Human Plus eV Анестис Іоаннідіс називав засновницю Zukunft Donbass Раїсу Штайник «позаштатним співробітником» своєї організації, проте сама Штайник, яка регулярно роздає інтерв’ю прокремлівським телеканалам на кшталт RT, часто представлялася «координатором Human Plus по Східній Європі».

Раїса Штайник дає інтерв’ю RT Deutsch

Тим часом Human Plus підтримують найбільші німецькі та швейцарські компанії, наприклад, Leisure Cargo, Jet Aviation. Зараз організація, як і раніше, допомагає Україні, проте про співпрацю з Zukunft Donbass більше не згадує. За словами Іоаннідіса, він спілкується із мером Києва Віталієм Кличком, який надає йому список необхідних товарів для допомоги мешканцям української столиці. Партнером Human Plus зараз є фонд відомого німецького актора Тіля Швайгера. У Human Plus не відповіли на запитання The Insider щодо співпраці зі Штайником.

Організація «Німецько-український центр» (Deutsch-Ukrainisches Zentrum eV) підтримувала збір пожертв для двох клінік Донбаського регіону. Проект нібито належав Human Plus, проте посилання для пожертв вело на реквізити Zukunft Donbass. Наразі «Німецько-український центр» займається допомогою українським біженцям у Німеччині та постачає гуманітарну допомогу в міста, підконтрольні Києву — наприклад, до Львова та звільнене у квітні минулого року місто Іванків у Київській області.

Що стосується засновниці Zukunft Donbass Раїси Штайник, за інформацією Deutsche Welle, вона народилася на Житомирщині, але з 1974 року живе у німецькій федеральній землі Тюрінгія. «За роки незалежності України вона неодноразово відвідувала країну та постійно стежила за ситуацією на батьківщині. Початок військових дій на сході України у 2014 році її шокував», - писав DW у 2017 році. Жінка розповідала журналістам, що мало не впала в депресію від видовища розбомблених будинків на Донеччині «і вирішила допомогти лікарням Луганської області». Проте The Insider вивчив біографію Штайник і з’ясував, що її підтримка Донбасу може бути пов’язана з бізнесовими інтересами в Росії.

У профілі жінки LinkedIn написано, що вона працює заступником гендиректора німецької компанії CasusBioOil Traiding. Згідно з інформацією на сайті фірми, вона була створена для імпорту рослини риж посівної з Росії до Німеччини як біопаливо для літаків. Проте через санкції 2014 року проект був фактично заморожений. Незважаючи на це, донедавна німецька компанія брала участь у бізнес-конференціях у Росії. Сама Штайник активно просувала вирощування рижика на експорт в інтерв’ю російським агропромисловим виданням.

Фейкові спостерігачі

The Insider знайшов ще одну німецьку благодійну організацію, яка відкрито співпрацює з російськими окупантами — Friedenshilfe Großostheim eV. Організація доставляє гуманітарну допомогу до міста Алчевська Луганської області. Разом з різними організаціями ветеранів воєн, «Бойовим Братством», «Єдиною Росією», Благодійним фондом Ігоря Стрєлкова та профспілкою співробітників МВС РФ Friedenshilfe реалізувала проект «Тепло Півночі», спрямований у тому числі на взаємодію між суб’єктами РФ та окупованими територіями України організацію участі російських спортсменів у змаганнях на Донбасі та навпаки).

Сайт Friedenshilfe Großostheim говорить, що організація «політично нейтральна». При цьому член правління Friedenshilfe Тетяна Рааб (Аліфанова) у 2018 році була спостерігачем на «загальних виборах» у так званій ЛНР. «Ми побували на трьох виборчих дільницях. Я була позитивно вражена явкою, стільки народу там було, всі посміхалися. Загалом, для людей це було свято, вони раділи можливості прийти на ці вибори», — говорила вона на брифінгу, не забувши наголосити, що люди йдуть голосувати, щоб домогтися «міжнародного визнання своєї молодої Республіки».

Автор: Іва Цой

Джерело: The Insider

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать