У Вірменії стверджують, що ратифікація Римського статуту не означатиме автоматичного арешту Путіна

У Вірменії стверджують, що ратифікація Римського статуту не означатиме автоматичного арешту Путіна
У Вірменії стверджують, що ратифікація Римського статуту не означатиме автоматичного арешту Путіна
У парламенті країни кажуть, що «дослухалися побоювань РФ».

Вірменія не збирається заарештовувати президента Росії Володимира Путіна на підставі ордера Міжнародного кримінального суду навіть після ратифікації парламентом країни Римського статуту, заявив віце-спікер парламенту Вірменії Акоп Аршакян в інтерв’ю агентству " Арменпрес" .

За його словами, «Вірменія прислухалася до побоювань Російської Федерації і може зробити так, щоб забезпечення подальшого процесу, пов’язаного з Римським статутом, не завдало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією і Росією».

Аршакян нагадав, що рішення вірменського уряду про ратифікацію Римського статуту, яке країна підписала ще 17 липня 1998 року, було ухвалено у грудні та стосувалося конфлікту з Азербайджаном і відповідно у січні питання було винесене на обговорення конституційним судом Вірменії.

«Це рішення є абсолютно законним і відповідає виключно на одне запитання: чи відповідають зобов’язання, передбачені Римським статутом, Конституції Вірменії? Я маю на увазі, що рішення Конституційного суду не визнає винним нікого, у жодному питанні і не вимагає кроків до арешту будь-кого. А уряд Вірменії у грудні 2022 р., звісно, не міг ні вгадати, ні передбачити ймовірність та зміст конкретних рішень Міжнародного кримінального суду у березні», - прокоментував він рішення КС Вірменії.

За словами Аршакяна, думка про те, що Єреван має заарештувати Путіна, коли Римський статут буде ратифікований, є неправильним.

«Це неправильне сприйняття, тому що не далі, як сьогодні ми підписали з іншою країною угоду, згідно з якою Римський статут не вплине на наші двосторонні відносини. Таке врегулювання можливо і з Росією. Але це лише один з варіантів. Є й інші варіанти», – сказав віце-спікер.

Він додав, що у Вірменії "почули побоювання, висловлені Російською Федерацією", тому "зможуть домогтися того, щоб забезпечення подальшого процесу, пов’язаного з Римським статутом, не завдавало шкоди стратегічним відносинам між Вірменією та Росією".

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать