Дятлівців убили мансі? Розслідувачі пояснили, чому це було ідеально для "совєтів"
Незважаючи на те, що особливих доказів для цієї версії не було, вона ідеально вписувалася в політику порад.
Такого висновку дійшли розслідувачі Теодора Хаджійська та Ігор Павлов. Версію про причетність до загибелі туристів представників Мансі розглядав петербурзький слідчий Євген Буянов.
Він зазначав, що неподалік місця, де зупинилися дятлівці, знаходився мансійський чум (переносне житло, щось на зразок намету). Крім того, стежка до чуму проходила лише за 60 метрів від перевалу.
На думку слідчих, на користь версії про вбивство свідчило, що представники мансі досвідчені мисливці, які вміють вбивати та здатні приховувати власні сліди. Це б пояснило, чому на місці трагедії не було інших слідів, крім залишених туристами.
Слідчі також припускали, що оскільки мансі вважають ці гори своїми мисливськими угіддями, вони могли сприйняти як особисте, те, що туристи зайшли на їхню територію.
Дятлівці також могли ненароком виявити неповагу до святих місць мансі – таємничим камінням та язичницькими молитовниками, які були розташовані по всьому Північному Уралу.
Такий розвиток події з натяком на релігійний характер вбивства цілком влаштовував радянських прокурорів-атеїстів.
Ця теорія також ідеально вписувалася в атеїстичну політику влади СРСР, яка намагалася викорінити релігію із життя радянських людей.
Кілька молодих мисливців-мансі було заарештовано та допитано у березні 1959 року. Проте вже до кінця місяця слідчі, ймовірно, отримали відмашку, оскільки версія з Мансі була різко згорнута.
Хаджійська та Павлов зазначали, що версія з мансі показувала нерозуміння слідчими народності мансі та бажання притягнути їх до відповідальності незважаючи на відсутність доказів.
На думку розслідувачів, враховуючи, що мансі були такими вправними мисливцями, вони могли б зробити так, щоб тіла дятлівців просто зникли в горах, якби, звичайно, вони були причетні до злочину.
Також незрозуміло, чому б мансі не забрали з собою загиблих, які згодом можна було обміняти.
Не вписується в реальність і версія про осквернення, оскільки в районі гори, де була стоянка дятлівців, немає жодних священних місць.
"Ця теорія ґрунтувалася на дезінформації про те, де знаходяться значущі для мансі ритуальні об’єкти і місця, повне нерозуміння того, як мансі сповідують свою релігію, а також бажання мати політично коректну гіпотезу в атеїстичному суспільстві. Було б дуже зручно мати ще один приклад того Як релігія може впливати на свідомість і які злочини можна піти в ім’я фальшивих ідолів», – написали розслідувачі.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать