В «Укрзалізниці» привласнили кошти на модернізації першої вітчизняної електрички

В «Укрзалізниці» привласнили кошти на модернізації першої вітчизняної електрички
В «Укрзалізниці» привласнили кошти на модернізації першої вітчизняної електрички
Вітчизняна електричка ЕПЛ9Т, котру вперше модернізували наприкінці 2022 на ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод», виходить з ладу через незадовільний ремонт та розтрату коштів.

Про це редакція 368.media дізналася з матеріалів справи за ч. 4 ст. 191 КК.

У січні цього року тодішній голова «Укрзалізниці»  Олександр Камишін заявляв, що це 14-та за рахунком електричка, модернізована 2022 року на заводі компанії.

Це перша модернізація електрички, виготовленої в Україні. ЕПЛка, як її називають залізничники, була випущена на заводі «Луганськтепловоз». Інші електрички були виготовлені в Латвії.
Камишін

Однак слідчі виявили, що підчас робіт по модернізації сталися численні порушення закону.  Відповідальний за модернізацію  був департамент приміських пасажирських перевезень «Укрзалізниці». Замовником визначили ВП «Моторвагонне депо Фастів-1». Контракт з ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод»,  підписали у вересні.

Модернізації підлягали два електропоїзди ЕР9М № 397 та ЕПЛ-9Т №009 з вагонами. Загальна вартість робіт повинна була скласти 52,38 та 95,22 млн гривень відповідно. Виконати роботи підрядник зобов’язувався до кінця минулого року.

Однак «Київський електровагоноремонтний завод» контракт не виконав (не встановлене все обладнання, не виконані усі ремонтні роботи, не проведена обкатка електропоїздів після капітального ремонту, об’єкти ремонту перебувають в неналежному технічному стані).

Попри це посадовці моторвагонного депо підписали акти приймання вагонів з капітального ремонту.  Підтвердженням неналежного виконання ремонтних робіт є фото інтер’єру та обладнання вагонів відповідних електропоїздів, зроблені на початку січня 2023 року (після підписання актів приймання з капітального ремонту (модернізації) моторвагонного рухомого складу), на яких зафіксовано відсутність окремого внутрішньовагонного обладнання, або факти неповного виконання робіт щодо його встановлення.

Крім того, вищезазначені електропоїзди тривалий час перебували на території депо у технічному стані, непридатному для експлуатації. Ремонтом займалися співробітники залізничної служби. В порушення договірних умов гарантійне усунення технічних несправностей ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» не здійснюється. Інший відремонтований залізничний рухомий склад постійно виходить з ладу вищезазначених електропоїздів постійно виходить з ладу. Також встановлено завищенні цін на кухонне обладнання у вагонах.

Розслідування продовжується. Підозри поки не оголошені.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать