"Істерять, що це постаралася Україна": росіян почали масово "гнати" з Туреччини

"Істерять, що це постаралася Україна": росіян почали масово "гнати" з Туреччини
"Істерять, що це постаралася Україна": росіян почали масово "гнати" з Туреччини
У Туреччині почалася нова хвиля відмов у отриманні посвідки на проживання громадянам РФ, які втекли до цієї країни через повальну мобілізацію. Влада посилила умови отримання ПНП, причому настільки, що з відмовами стикаються майже всі росіяни. Вони переконані, що в цьому винні... українці.

Докладніше про ситуацію читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Як росіяни "захопили" Туреччину

У 2022 році понад 150 тисяч громадян Російської Федерації отримали посвідку на проживання в Туреччині і очолили рейтинг іноземців за кількістю виданих дозволів. За даними управління міграції Туреччини, більшості росіян (близько 130 тис.) було видано туристичну ПНП, що діє до року. Тоді як українцям, які рятувалися від російських обстрілів після початку повномасштабного вторгнення, видали 47 тисяч дозволів. Ось такий дисонанс.

Отримати посвідку на проживання в Туреччині можна за робочою або навчальною візою, у разі укладення шлюбу або доказу спорідненості з громадянами Туреччини, а також у разі купівлі нерухомості.

І росіяни, які вирішили подалі пересидіти важкі часи, почали скуповувати квартири – кожен п’ятий об’єкт нерухомості в Туреччині минулого року придбали саме вони.

оренда Туреччина rtiqkuidrtiqdzrz

За словами співробітниці агентства нерухомості в Аланії, Туреччина привернула росіян кліматом, дешевизною та близькістю до РФ.

"Вони скуповували все поспіль. Та нерухомість, яка в нас на якийсь час зависла, стала розлітатись як гарячі пиріжки. І це зрозуміло: найпростіше отримати посвідку на проживання, якщо ти став у Туреччині власником житла", – каже Ольга.

Однак більшість росіян орендували нерухомість, що призвело до шаленого зростання цін на ринку. Попит на довгострокову оренду відразу зріс втричі-вчетверо, а ціни – щонайменше у 2,5 рази. Незважаючи на таке зростання цін, оренда житла стала проблематичною через обмеженість пропозицій. Плюс до всього власники нерухомості стали вимагати великого депозиту та оплати оренди на пів року-рік уперед.

"Господарі життя"

Така ситуація боляче вдарила і по громадянах Туреччини, які почали "бунтувати". Деякі спочатку зраділи можливості заробити на такій кількості туристів, але згодом стало зростати невдоволення.

Частина росіян, які приїхали до Туреччини за туристичною візою, почали забирати в турків робочі місця. На відміну від останніх, вони працюють за менші гроші, без страховки і, звичайно ж, нелегально. Російськомовні групи та спільноти заполонили оголошення про послуги, які готові надати такі самі "понаїхи".

росіяни у Туреччині

Стало виникати і багато конфліктів через менталітет: розв’язну поведінку росіян, відвертий одяг і неповагу до мусульманських звичаїв. А це вже вибухонебезпечно.

Місцева влада тим часом вирішила не грати з вогнем і почала закривати для отримання ПНП цілі райони в улюблених росіянами Аланії, Анталії, Стамбулі та інших містах.

"У сільській місцевості, не туристичних місцях, з отриманням посвідки на проживання було простіше, але туди росіяни їхати не хотіли. Крутили носом, хотіли "вічний відпочинок". Віддалено, з московською чи пітерською зарплатою, вони могли собі це дозволити. Але не зрослося", – поділилася агентка з нерухомості.

Вболівають за "своїх хлопчиків"

Серед тих, хто переїхав до Туреччини, не так багато противників так званої "спеціальної воєнної операції", як хтось може подумати. Про це свідчать і численні конфлікти з українцями, які працюють тут, і спілкування в чатах релокантів.

За словами адміністратора ресторану Євгенії, яка давно живе в Туреччині, росіяни, які з’явилися тут у 2022 році, передусім втекли від мобілізації.

"Приїжджали і поодинці, і великими сім’ями. Я зустрічала і звичайнісіньких, нормальних людей, які сприймали події в Україні як справжню трагедію. Проте більшість, на жаль, вболівають за "своїх хлопчиків"- вбивць і радіють ракетним обстрілам українців. Нестерпно на це дивитися", – каже українка.

За її словами, посилення політики Туреччини щодо "орди туристів", які збиралися тут надовго затриматися, росіяни сприйняли як змову.

"Вони істерять, що це постаралася Україна. Але об’єктивно, у цьому винні вони самі: краще б боролися з режимом у своїй країні. Так думають і місцеві турки, які дуже негативно ставляться до чоловіків-іноземців, які переїхали сюди", – поділилася Євгенія.

У квітні-травні отримати дозвіл на проживання в Туреччині росіянам стало майже неможливо. Однак нарікати на негаразди було б неправильно: справжнім туристам тут радіють завжди. Шкода тільки, що навіть російським.

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили