Коломойський намагається взяти під контроль ФДМУ: як та навіщо

Коломойський намагається взяти під контроль ФДМУ: як та навіщо
Коломойський намагається взяти під контроль ФДМУ: як та навіщо
Олігарх Ігор Коломойський намагається розширити свій вплив на Фонд держмайна. Для цього олігарх впроваджує своїх людей у структури відомства. Коломойський вже давно має власні інтереси у багатьох державних підприємствах і не вперше намагається взяти під контроль Фонд. 

Так, його ставлеником називали екс-голову ФДМУ Ігоря Білоуса. Той і сам не приховував, що олігарх йому часто дзвонив. Тоді Коломойський намагався вибити собі преференції у приватизації “Одеського припортового заводу”. Зазначимо, що зацікавленість в ОПЗ в нього зберігається і досі. 

З Дмитром Сенниченком, який очолював Фонд у 2019-2022 рр., стосунки в олігарха не склалися. Хоча вже тоді він мав своїх людей в його оточенні. Так, юридичним радником Сенниченка в той час був Юрій Чердинцев, який тоді працював в одеському управлінні Мін’юсту

Завдяки йому, пов’язаній з Коломойським компанії “Укрнафтобуріння” вдалось виграти конкурс на давальця сировини для “Одеського припортового заводу”. Однак ОПЗ не став підписувати з компанією угоду, адже виявилось, що запропоновані ціни були ризиковими та економічно необґрунтованими.  

Тож, аби лобіювати свої інтереси, Коломойський вирішив впровадити своїх людей безпосередньо на керівні посади в ФДМУ. І призначення керівником Рустема Умерова дало йому це “вікно можливостей”.

Кадри Коломойського в ФДМУ 

Після зміни керівництва Фонду і призначення його головою Рустема Умерова, його першим заступником став Дмитро Клименков.  До цього Клименков 10 років працював у компанії “МАУ” Коломойського. Після його призначення прес-служба ФДМУ повідомила, що "Клименков займатиметься питаннями відновлення роботи найбільших державних підприємств та впровадження сучасних корпоративних стандартів управління”. 

Клименков активно займався зміною менеджменту на держпідприємствах та просував приватизацію українських портів. Однак у березні цього року Клименков пішов з посади.

Втім він встиг протягнути у Фонд Юрія Чердинцева, про якого згадувалося вище. Нині він очолює департамент управління держпідприємствами ФДМУ. Це фактично той самий напрямок, за яким працював Клименков. У “спадок” Чердинцеву дістався і напрям приватизації портів.

За даними ЗМІ, щоб взяти під остаточний контроль цю сферу Чердинцев посприяв призначенню свого знайомого з Одеси Олександра Славського на посаду керівника відділення ФДМУ в Одеській та Миколаївській областях.  Разом з тим, Чердинцев став наближеним до голови ФДМУ Рустема Умерова. Саме його Умеров часто бере із собою на зустрічі з міжнародними делегаціями. 

Зустріч з послом України в Об’єднаних Арабських Еміратах та у Бахрейні (Чердинцев - праворуч від Умерова).

Зустріч із послами країн “Великої сімки” та ЄС (Чердинцев - крайній праворуч). 

Разом з тим, для Чердинцева готують ще одну роль. Як пишуть журналісти, він може очолити напрямок роботи з арештованими активами, якщо ці повноваження передадуть з АРМА до ФДМУ. 

Зазначимо, що нині в АРМА передано один з найважливіших активів Коломойського - газовидобувну компанію “Укрнафтобуріння”. Тож, Коломойський як ніколи зацікавлений у тому, аби за арештовані активи відповідав ФДМУ, де в олігарха є свої люди. Адже через суд повернути свої активи йому наразі не вдається. 

Автор: Дмитро Сушко

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать