Суд дозволив спецрозслідування у справі екс-гендиректора «СЕТАМ», звинуваченого у розтраті заарештованого майна
«12 травня 2023 року слідчий суддя ВАКС задовольнив клопотання детективу НАБУ, погоджене прокурором САП, про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) стосовно особи, яка обґрунтовано підозрюється в організації розтрати арештованого майна на 485 млн грн», повідомленні САП у Телеграм-каналі.
Як повідомляється, підтримка судом позиції САП та НАБУ щодо спеціального досудового розслідування дасть можливість завершити досудове розслідування щодо підозрюваного та направити справу до ВАКС для розгляду по суті.
На сьогодні підозрюваний перебуває у міжнародному розшуку. 19 квітня 2023 року йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після його затримання та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання щодо застосування цього запобіжного заходу.
Як повідомлялося, 29 грудня 2022 року екс-гендиректору «Сетаму» (займав посаду з травня 2016 по лютий 2020 року) було повідомлено про підозру за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28 ч.2 ст.364 КК України як організатор схеми із розтрати понад 485 млн грн заарештованого майна. Разом із ним було оголошено підозри ще двом учасникам злочинної групи.
За даними САП, у 2017-2018 роках. організатор запропонував голові Національного агентства з розшуку та менеджменту активів, отриманих від корупційних та інших злочинів (АРМА), запровадити корупційну схему реалізації арештованого майна. План передбачав встановлення контролю над усіма процесами в АРМА: від моменту передачі речових доказів до їх продажу за заниженою вартістю на підконтрольному торговому майданчику наперед визначеним компаніям.
Керівник АРМА, погодившись із пропозицією, забезпечував ухвалення необхідних рішень для безперешкодної маніпуляції з арештованим майном.
У свою чергу, гендиректор «СЕТАМ» забезпечував проведення електронних торгів з метою реалізації доказів за заниженими цінами та створення необхідних умов для перемоги заздалегідь визначених юридичних осіб. Директор приватної компанії надавав правову допомогу та забезпечував участь в електронних торгах «СЕТАМ» підконтрольних приватних компаній для створення видимості конкуренції.
Було встановлено чотири епізоди злочинної діяльності: продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торгової мережі «Ашан» (реальна вартість була зменшена у 18 разів); продаж 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності в Київській області (зменшено вартість більш ніж у шість разів порівняно з ринковою); продаж понад 4,5 тис. тонн карбаміду (ціна зменшена майже вп’ятеро); продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у чотири рази).
Загалом слідство встановило причетність до злочинного угруповання 11 осіб.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать