Велта виходить з Лікарівського родовища титанових руд

Велта виходить з Лікарівського родовища титанових руд
Велта виходить з Лікарівського родовища титанових руд
Контроль над Лікарівським родовищем титанових руд (Кіровоградська обл.), або принаймні його частиною може перейти до ТОВ «Декарт Мінералс» із Дніпра. Повідомляє Інформаційне агентство NADRA.INFO із посиланням на дані Державної служби геології та надр України і власних джерел.

Власником єдиного дійсного в Україні спецдозволу на Лікарівське родовище за номером 6378 є ТОВ «ВКФ «Велта» Андрія Бродського (це дані YouControl станом на 06.01.2023 р, їх неможливо оперативно підтвердити офіційно, оскільки під час війни РФ проти України Державна служба геології та надр закрила доступ до реєстрів спеціальних дозволів, а також суттєво обмежила надання інформації про користування надрами – Ред.). Велта – потужний виробник і експортер титановмісної продукції.

Спецдозвіл №6378 передбачає видобування руд титану як сировини для виробництва кольорових металів. Ресурс Лікарівського родовища у Велті оцінювали в 2,6 млн. тонн титанової сировини:

«Ми плануємо розширення власних потужностей за рахунок запуску Лікарівського ГЗК. Проект комплексу з виробничою потужністю на рівні 120 тис. тонн концентрату на рік знаходиться на стадії проектування.

Всі етапи отримання дозвільних документів було успішно пройдено. Розмір необхідних інвестицій в будівництво становить $35 млн», – йдеться на офіційному сайті Велти.

Про отримання гірничого відводу на Лікарівське родовище в компанії повідомляли в 2020 р.. 

В травні 2023 р. в компанії заявляли, що шукають інвестиції у ресурсний проект Лікарівського родовище.

Водночас, 25.05.2023 до Держгеонадр надійшла заявка щодо спецдозволу на Лікарівське родовище від компанії ТОВ «Декарт Мінералс», яка не володіла ним раніше. Відповідний запис зʼявився у реєстрі «Інформація про заяви на отримання спеціальних дозволів на користування надрами, що надійшли від субʼєктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях».

Із оприлюднених Держгеонадрами даних незрозуміло ані підставу для звернення ТОВ «Декарт Мінералс» із заявою щодо Лікарівського родовища, ані мету такого звернення. Втім, остання недвозначно випливає зі змісту реєстру заяв на отримання спецдозволів.

Директор ТОВ «Декарт Мінералс» Микола Рудя не зміг у телефонному режимі повідомити подробиці поданої до Держгеонадр заяви, а на письмовий запит не відповів.

«Якщо компанія ТОВ «Декарт Мінералс» купила спецдозвіл у ТОВ «ВКФ «Велта» – коли і за скільки?» – одне з наших запитань, які залишилися без відповіді.

У Велті відмовилися коментувати викладені вище події довкола Лікарівського родовища, не спростувавши імовірного відчуження спецдозволу на користь ТОВ «Декарт Мінералс».

ТОВ «ВКФ «Велта» засновано в 2000 р.. Статутний капітал 88 100 000 грн. Реєстрація – м. Дніпро. Кінцевий бенефіціарний власник (із контролем 60% капіталу) і керівник – Андрій Бродський, через Velta Holdings US Inс. (США) і ТОВ «Велта Холдінг» (Україна) (дані YouControl).

 ТОВ «Декарт Мінералс» засновано в 2016 р.. Статутний капітал 21 538 500 грн. Реєстрація – м. Дніпро. Кінцевий бенефіціарний власник – Царапкін Олексій, особисто і через ТОВ «Декарт-Прибуток Плюс». Керівник – Рудя Микола (дані YouControl).

"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили

Читайте більше новин по темі:


Распечатать