"Міліцейський рейдер": як екссиловик Миколаєць незаконно господарює у нацпарку "Голосіївський". Розслідування
Господарює там, за даними активістів і ЗМІ, товариство "Затишок і Ко", яке ще нещодавно належало колишньому начальнику Святошинської міліції та ексзаступнику начальника податкової міліції цього ж району Анатолію Миколайцю. Про кримінал з російським "слідом" йдеться у випуску програми журналістських розслідувань "АНТИ МАФІЯ" інформаційного агентства "Новини України".
"Хінкальня" у парку за домовленістю з ексдиректором
Ситуація з діями ексміліціонера, які завдають державі багатомільйонних збитків, триває вже не один рік. Володіючи згаданою компанією, Миколаєць збудував на захоплених землях "Голосіївського" ресторан із альтанками. Заклад вже змінив кілька назв, зараз це – "Хінкальня Тандир-House".
Його територія огороджена високим парканом, до парку, що простягається якраз на "кордоні", в той же час вже на його території розташовані клумби з бордюрами, бетонована доріжка і в перспективі будується зона паркування для відвідувачів. Загалом йдеться про ділянку 0,10 га.
Нещодавно ТОВ, якому належить ця "Хінкальня", перейшло до рук Олексія Львовича Тимошенка. За словами активістів та представників адміністрації парку, зміною власника Миколаєць намагається уникнути відповідальності.
У четвер, 8 червня, Святошинський районний суд запланував чергове засідання у справі про це незаконне будівництво на території НПП. Позов подала Святошинська окружна прокуратура, вимагаючи звільнити від самовільної забудови та повернути столиці 0,10 га паркових земель.
"Йдеться про 10 млн грн. Особа, яка вчинила таке правопорушення і завдала державі матеріальних збитків, має бути притягнута до кримінальної відповідальності згідно з чинним законодавством. Така ситуація просто абсурдна, коли на підставі підробленого документа особа вчиняє незаконні дії, знищує зелені насадження тощо ", – заявив юрист-криміналіст, практикуючий адвокат Станіслав Іваницький.
Заступник начальника Святошинсько-Біличанського відділення НПП "Голосіївський" Олександр Соколенко раніше розповів, що поки прокуратура взялася за знесення незаконної забудови, її власники розкидаються погрозами. Зокрема, йому особисто Миколаєць у присутності правоохоронців погрожував "вбивством із рушниці".
Такі дії, пояснив юрист-криміналіст Віталій Коломієць, спричиняють додаткову кримінальну відповідальність. Обтяжуючою обставиною є те, що погрози лунали у бік людини під час виконання нею службових обов’язків та фактично проведення слідчих дій правоохоронцями. Примітно, що поліцейські тоді відмовили вносити це до протоколу.
"Держслужбовець виконує свою роботу якісно, за це отримує реальні загрози життю, а правоохоронна система в цьому випадку не діє... Очевидно, що потрібно йти і захищати своє право на життя та здоров’я від посягання, заподіяного загрозами застосування вогнепальної зброї", – зазначив адвокат.
Зараз із бездіяльністю святошинських поліцейських розбирається Державне бюро розслідувань (ДБР), а той, хто загрожує зброєю, вирішив розібратися з журналістами, проте його позов до медіа суд відхилив – навіть без права на оскарження.
У ході журналістського розслідування було зафіксовано низку незаконних дій Миколайця на території "Голосіївського", де було знесено навіть квартальний стовпчик, який свідчив, що будівництво відбувається на ділянці нацпарку.
Зазначається, що ексміліціонер сам зізнався у тому, що з колишнім керівництвом парку йому вдавалося "знаходити спільну мову". Йдеться про В’ячеслава Потапенка, який керував НПП із серпня 2019-го.
"Він сказав: "У мене був договір з Потапенком, але він завершився, мені потрібен новий - виріши це питання, а я віддячу", - розповів Соколенко.
За його словами, йдеться про так званий рекреаційний договір за підписом колишнього директора, яким він намагався легалізувати захоплення ділянки та незаконне будівництво. До того ж виявилося, що подібні договори про землі парку в інших районах столиці укладалися ще з декількома людьми, розрахунок за них Потапенко отримував "кешем" – очевидно, частина йшла офіційно, а решта виключно йому.
Соколенко додав, що за перевищення службових повноважень та шахрайські дії щодо ексдиректора парку також відкривалися кримінальні провадження. Адвокати наголосили, що у справі Миколайця ці документи можуть стати додатковим доказом для розслідування тривалого злочину.
Російський "слід"
На думку юристів-криміналістів, вчиняти таке свавілля може лише організована злочинна група зі "зв’язками у правоохоронних та фіскальних органах". Наприклад, якогось підполковника податкової міліції чи колишнього керівника києвосвятошинських правоохоронців – саме на цих посадах раніше працював Анатолій Миколаєць.
Відомо, що свою бурхливу діяльність він розгорнув на території садового товариства "Київський садівник" біля "Голосіївського" з парком. Сам він та його сім’я мають кілька приватних будинків та чотириповерхову забудову дивовижної архітектури, де частину займає магазин, а решту здають в оренду .
Паралельно будується ще одна подібна капітальна будівля, а навпроти облаштовується зона для паркування на території парку. Хоча в жодному укладеному з колишнім директором парку договорі, пояснив Соколенко, не вказувалося ні про які забудови, зміну ландшафту тощо. Зазначається, що тоді схему контролював фахівець із юридичних питань НПП "Голосіївський" Руслан Рогованов, який свого часу переїхав до Росії та виступав на РосТВ як "український політолог".
"Завданням Рогованова було контролювати підприємця, з яким укладається договір, щоб не дати йому можливості перестати платити... Його Потапенко привів як медійну особу. Він нібито на президента подавався і ще був зіркою російського телебачення. Напевно, отримував за це гроші. Недарма ж щотижня катався до Москви та виступав на шоу Скабеєвої, заявляючи, що представляє інтереси України", – пояснив Соколенко.
Сьогодні Рогованов світиться на РосТВ як "сержант ЗСУ" та розмірковує з росіянами про український контрнаступ. Як і його колишній начальник Потапенко, який став в ефірі телебачення країни-агресора "українським політологом".
Наразі в Україні суд у справі, де фігурують ці "експерти" та Миколаєць, відкладали через повітряну тривогу. Заступник начальника Святошинсько-Біличанського відділення НПП "Голосіївський" Олександр Соколенко визнає, що оцінити, як розвиватимуться події щодо повернення земель паркової зони Києва та чи вдасться встановити справедливість, йому складно. В тому вигляді, як зараз, вони знаходяться з 2016 року. Практично нічого не змінилося", – констатував він.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Читайте більше новин по темі:
Распечатать