Атаки російських добровольців поставили Україну в незручне становище.
Про це пише Washington Post.
"Західні союзники, зокрема США, побоюються, що удари по території Росії мають надто провокаційний характер, і закликають Україну не використовувати для таких операцій західну техніку", - йдеться у статті.
Публічно Київ заперечував будь-яку підтримку ополченців та наполягав на тому, що вони діють самостійно. Обидві озброєні групи – РДК та "Легіон Свобода Росії" – також заперечують отримання фінансової допомоги або вказівок з України.
"Але щодо цих тверджень широко поширений скептицизм з огляду на те, що угруповання базуються в Україні", - робить висновок автор.
Також видання наголошує на тому, що члени цих загонів – ультраправі.
"Екстремістські зв’язки ополченців ризикують надати правдоподібності безпідставному твердженню Путіна про те, що Україною керує "нацистський режим". Вони також порушують питання про готовність Києва мовчазно співпрацювати із сумнівними групами", - йдеться у матеріалі.
На думку автора статті, цілі рейдів "російських добровольців" на територію РФ - "показати, що Путіну не вдається забезпечити безпеку російської батьківщини". Також це була спроба створити "політичну проблему для Путіна, який прагнув утримати російські землі та громадян від війни".
Ще одна мета була пов’язана з контрнаступом. "Росія має перекинути значні військові сили на північ, інакше вона ризикує залишити свою територію вразливою для окупації та насильства", - пише автор.
"Замкнула проводка": у Росії спробували пояснити вибух у будівлі ФСБ у Ростові, росіяни не повірили
Распечатать