Глава Мінфіну США Єллен заявила про "прогрес" у складних відносинах із Китаєм
Перед від’їздом з Китаю Єллен зазначила, що Штати та КНР залишаються в розбіжностях з низки питань, але висловила впевненість, що її візит сприяв зусиллям поставити відносини на "надійнішу основу". Про це йдеться в матеріалі Reuters.
"США та Китай мають значні розбіжності", – сказала Єллен на прес-конференції в посольстві США в Пекіні, посилаючись на занепокоєння Вашингтона з приводу того, що вона назвала "несправедливою економічною практикою", і нещодавніх каральних дій проти американських компаній. "Але ми з президентом Байденом не бачимо відносини між США та Китаєм у рамках конфлікту великих держав. Ми віримо, що світ достатньо великий, щоб обидві наші країни могли процвітати", – додала вона.
Держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Пекін у червні, що стало першою поїздкою американського дипломата під час президентства Джо Байдена. Вже цього місяця очікується візит посла з питань клімату Джона Керрі.
Дипломатичний поштовх Штатів відбувається напередодні можливої зустрічі між Байденом і президентом КНР Сі Цзіньпіном на саміті G-20 у вересні в Нью-Делі (Індія) або зустрічі Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (Сан-Франциско), запланованої на листопад.
Єллен додала, що її візит мав на меті встановити та поглибити зв’язки з новою економічною командою Китаю, зменшити ризик непорозумінь і прокласти шлях для співпраці в таких сферах, як зміна клімату та боргова проблема. "Я вважаю, що ми досягли певного прогресу, і я думаю, що ми можемо мати здорові економічні відносини, які принесуть користь і нам, і всьому світу", – сказала вона, додавши, що вона очікує посилення та більш регулярного спілкування на рівні персоналу.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать