Стало відомо, в якій країні українці почнуть навчатися на F-16
Про це повідомляє віце-президент з міжнародних зв’язків Lockheed Martin Рея Піселлі, яку наводить DefenseRomania.ro.
Центр підготовки в Румунії
Підготовка центру підготовки пілотів F-16 у Румунії набирає обертів - американська компанія Draken International, субпідрядник Lockheed Martin (виробник літаків F-16), уже опублікували оголошення про вакансії пілотів-інструкторів F-16.
Навчальний центр у Румунії буде розташований недалеко від Фетешті, на авіабазі 86 Борча. Інструктори і техніки, найняті Draken, будуть цивільними особами.
Таким чином, Румунія надасть інфраструктуру на базі Борча, Нідерланди нададуть літаки, а Lockheed Martin через субпідрядника Draken International проведе навчання.
Треба сказати, що Draken International, поряд із Румунією, є одним із покупців норвезьких літаків F-16. Американська компанія закупила близько 12 винищувачів ВПС Норвегії.
Навчання українських пілотів
За словами віце-президента з міжнародних зв’язків Lockheed Martin Реї Піселлі, українські військові навчатимуться у Румунії лише до кінця 2024 року.
До цього пілоти ВПС України почнуть навчання польотам на F-16 на авіабазі Скридструп у Данії вже у серпні.
З чого складатиметься навчання
Спочатку навчання складатиметься з тестування та відбору українських кадрів, уроків мови, а потім теоретичної та практичної підготовки. Мета полягає у тому, щоб ВПС України мали базові навички та умови для польотів та обслуговування літаків F-16.
Нідерланди і Данія перебувають в авангарді розробки моделі навчання. Данські офіційні особи ухилилися від прямої відповіді, чи подарує Данія українцям літаки F-16.
"Для початку ми плануємо підготувати дві команди. Всього налічується від 10 до 12 пілотів плюс обслуговуючий персонал з обслуговування літаків. Буде навчено близько 30-40 технічних фахівців", - кажуть данські військові.
Скільки часу піде на навчання
Але скільки часу піде на перенавчання пілотів з радянських літаків МіГ на винищувачі F-16, сказати точно не можна.
"Це залежить від кваліфікації пілотів, як з погляду сучасних винищувачів, так і від їхнього досвіду, а також від того, наскільки добре вони володіють англійською мовою", - каже командувач данської армії генерал Флеммінг Лентфер.
Володіння українськими пілотами англійською мовою впливає на час їхнього навчання у Данії, також зазначає данський чиновник.
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать