Київські митники виявили у посилках до Австралії та Канади цінні археологічні артефакти

Київські митники виявили у посилках до Австралії та Канади цінні археологічні артефакти
Київські митники виявили у посилках до Австралії та Канади цінні археологічні артефакти
Київські митники зупинили незаконне пересилання з України каналами поштового зв’язку археологічних старожитностей VI-IV ст. до н.е. Дзеркало та амулет, які мають історичну і культурну цінність, намагались відправити під виглядом сувенірів жителі Дніпра та Ірпеня. Вивезення таких старожитностей без дозволу Міністерства культури України заборонено, відповідно цінності було вилучено.

Про це, як передає , йдеться у повідомленні прес-служби Київської митниці.

Згідно з повідомленням, в одному відправленні, яке прямувало з Дніпра до Австралії, за декларацією мав знаходитися сувенір ручної роботи вартістю 500 гривень.Проте, з огляду на те, що овальний предмет з ручкою мав ознаки старовини, митники скерували його на експертизу до Національного історичного музею.

“Як визначили експерти, наданий на дослідження предмет є дзеркалом, виготовленим у V ст. до н.е. з мідного сплаву в техніці лиття та кування, ручка до дзеркала орнаментована, з кільцевим навершям у вигляді гірського козла. Походження артефакту з Південно-Східного Сибіру. Є історичною та культурною цінністю”, – повідомили митники.

В другому ж міжнародному відправленні з Ірпеня до Канади, за декларацією мав знаходитися мідний талісман з мереживом вартістю 10 доларів.

Натомість експерти Національного історичного музею визначили, що це не просто талісман, а мідний амулет у вигляді колеса, VI-IV ст. до н.е., типовий для скіфської культури Північного Причорномор’я. Виготовлений в техніці лиття. Він також має історичну та культурну цінність. 

Зазначається, що стан обох артефактів, наявність продуктів корозії, характерних для предметів, які довгий час перебували у землі, свідчить про їхню автентичність.

Столичні митники зауважили, що в Україні предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування та вивозитися за межі держави. Вони повинні бути передані до Музейного фонду України. Водночас на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України, а таких, в обох випадках, митникам надано не було.

Стосовно громадян, які відправляли артефакти за кордон, Київською митницею складено протоколи про порушення митних  правил. Старожитності вилучено.

Нагадаємо, Київські митники викрили спробу пересилання у міжнародному поштовому відправленні старовинної ікони кінця ХІХ – початку ХХ століття – “Богоматір Смоленська”. Відправник задекларував старовинний образ як сувенір. Ікону вилучено, на шахрая складено протокол про порушення митних правил.

КиевВласть - Новости Киева и области qhtixdidziqhrzrz

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать