В Україні шахраї працюють по-новому

В Україні шахраї працюють по-новому
В Україні шахраї працюють по-новому
Українцям дзвонять молоді та освічені "офісні" працівники, які вміло переконують своїх співрозмовників: їхній рахунок у небезпеці та потрібно терміново підтвердити свою особистість, передавши банківські дані. При цьому від старих прийомів багато хто з них відмовився.

Про це йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. "Наш шеф часто каже: "Бачу біля бізнес-центру молодих людей і завжди думаю, може, цей співробітник того самого "офісу" і вони по-сусідству з нами і працюють", – розповідає співробітник одного з великих банків, офіс якого знаходиться в БЦ у центрі Києва.

Роботу у шахрайських кол-центрах (офісах) намагаються романтизувати. Вони нібито дзвонять лише росіянам та виманюють гроші у представників країни-агресорки. А нещодавно російські ЗМІ почали масово розповсюджувати інформацію, що з українських "кол-центрів" по телефону не лише виманюють гроші, а й змушують росіян підпалювати військкомати.

Олеся Данильченко, заступник директора Української міжбанківської асоціації платіжних систем ЄМА, розповідає: "офіси" дурять і самих співробітників. Спочатку молодих людей переконують, що вони дзвонитимуть лише росіянам і виманюватимуть гроші у ворога. А потім підключають і українські телефонні бази. В результаті обдзвонювати доводиться не лише клієнтів "Ощадбанку Росії", а й українського "ПриватБанку" (як і інших банків).

"Проти співробітників використовують такий самий обман, який потім використовують проти жертв самі співробітники. Їх переконують, що це майже законно, що тільки росіянам дзвонитимуть. Але в результаті ці "офіси" як працювали і проти українців, так і працюють", – каже Данильченко.

Тільки у червні, за оцінками "Монобанку", кількість випадків шахрайства (без урахування крадіжки карток та випадків шахрайства з ненаданням товарів та послуг) зросла на 26,6%. Клієнти банку втратили 18,3 млн. грн., і абсолютна більшість випадків (7,7 млн. грн.) – соціальна інженерія. Тобто це випадки, коли українцям дзвонять, представляються службою безпеки банку, співробітниками НБУ тощо і змушують розкрити банківські дані або навіть самостійно переказати гроші.

У червні, каже Данильченко, викрили кілька "офісів" (кол-центрів), які виманювали гроші в українців. При цьому шахрайські організації намагаються створити враження, що боротьба з ними – на користь Росії. Мовляв, хоч українці й втрачають щомісяця десятки (а може й сотні) мільйонів гривень через кол-центри, вони працюють і проти росіян, виманюючи у тих гроші.

"Мені зателефонували, і спочатку автовідповідач сказав, що це служба безпеки Національного банку і якщо хочу продовжувати розмову, потрібно натиснути одиницю або залишатися на лінії. Потім дівчина дуже приємним голосом сказала, що якщо я хочу продовжувати користуватися своєю карткою "Ощадбанку", то повинен пройти перевірку, інакше картку заблокують. Але я свою картку "Ощадбанку" закрив ще минулого року, коли сказав про це, вона мовчки повісила слухавку", – розповідає українець Євген. Після цього він перевірив номер, з якого йому дзвонили, в GetContact (сервіс, який дозволяє побачити, як номер підписаний в інших користувачів).

Номер підписали як шахрайський. І судячи з кількості залишених відгуків та публікацій, шахраї встигли обдзвонити багатьох українців. У середньому один офіс може здійснювати протягом місяця десятки тисяч дзвінків. В одному офісі працює до 60 осіб. Усі вони проходять навчання, з кожним місяцем рівень їхньої підготовленості зростає.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать