Крим лідирує в "дискредитації" армії РФ серед підконтрольних Москві територій
Про це свідчать дані російського правозахисного проекту "ОВД-Інфо". Зі свого боку видання "Верстка" зазначає, що 2023 року в Криму притягли до відповідальності майже стільки ж людей, скільки 2022 року, коли публічна антивоєнна активність була вищою.
Так, 2022 року суди окупованого Криму винесли обвинувальні рішення в 198 справах, а за неповний 2023 рік таких справ уже 179. Дві третини підсудних – чоловіки, одна третина – жінки.
Із судових рішень видно, що поліція дізнається про антивоєнно налаштовані мешканці Криму трьома способами.
Перший – моніторинг інтернету. У робочий час поліцейські за ключовими словами шукають антивоєнні пости в соцмережах, моніторять коментарі під новинами, вступають у великі чати в Telegram, WhatsApp, "ВКонтакті", дивляться відео місцевих блогерів на YouTube.
Другий – дані ФСБ, співробітники якої також у робочий час моніторять соцмережі та, якщо знаходять "компромат" для штрафу, передають його до поліції.
Третій спосіб – доноси. Десятки адміністративних справ було порушено після того, як самі кримчани звернулися із заявами до поліції. Окрім того, вони доносять у спеціально створений для цього Telegram-канал "Кримський смерш", який, як пишуть опозиційні РосЗМІ, "вивів Крим у лідери за кількістю справ про дискредитацію російської армії".
Одне з останніх відео на цьому каналі – з чоловіком, якого окупанти змусили вибачатися за пісні Вєрки Сердючки.
Під суд у Криму віддають не лише противників війни, а й тих, хто гучно слухає українську музику чи викладає фото у вишиванці. Часто окупанти не обмежуються протоколами та змушують людей записувати на камеру вибачення перед "громадянами Росії", пише "Верстка".
Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО
Читайте більше новин по темі:
Распечатать