Латвійська компанія постачає мікросхеми для російських окупантів

Латвійська компанія постачає мікросхеми для російських окупантів
Латвійська компанія постачає мікросхеми для російських окупантів
The Insider повідомляє, що, незважаючи на експортний контроль та санкції, з початку війни з Латвії до Росії імпортували мікросхеми на мільйони євро.

Один із ключових імпортерів мікроелектроніки з Латвії — компанія «Леста-М», обсяг її держконтрактів на постачання мікросхем становив понад 80 мільйонів рублів, а її держзамовники — переважно підприємства військово-промислового комплексу.

У 60-ті роки Ризький завод напівпровідникових приладів одним із перших у Радянському Союзі освоїв випуск інтегральних мікросхем. Наприкінці 90-х підприємство приватизували. Пізніше на його базі відкрилися три компанії: AS “RD ALFA”, що займається орендою та управлінням власною або орендованою нерухомістю, AS “ALFA RPAR” та AS “RD ALFA Mikroelektronikаs Depаrtаments”, що виробляють електронні деталі, наприклад, операційні підсилювачі та компаратори напруги.

У Росії її продукцію Ризького заводу представляло ТОВ «Альфа ». За даними ЄГРЮЛ, це 100% дочірнє підприємство ризького AS "ALFA".

Проте саме ТОВ "Альфа" не ввозило мікросхеми до Росії. Як показує база імпортно-експортних даних Importgenius, цим займалися дві інші фірми: ТОВ «Компанія Леста-М» та ТОВ «Альфа-ЛР» (колишнє дочірнє підприємство RD ALFA Mikroelektronikas Depаrtаments).

Ризькі мікросхеми постачали до Росії під торговими марками RD ALFA та ALFA RPAR. Основним постачальником був RD ALFA Mikroelektronikas Depаrtаments. Але після початку війни постачальниками стали ALFA RPAR і дві, зважаючи на все, китайські фірми: Dalian Stella Trading Co. Ltd та Liaoning Jinhechuang Logistics Co. Ltd.

У системі держзакупівель можна знайти дані про постачання ТОВ «Компанія Леста-М» різним держкомпаніям 68 найменувань мікросхем та радіодеталей. The Insider ідентифікував, що 59 з них було вироблено на Ризькому заводі напівпровідникових приладів. Переважна більшість замовлень компанії від підприємств російського військово-промислового комплексу, наприклад, від виробників ракет «Іскандер» і зенітно-ракетного комплексу «Тор-М2Е».

За словами джерел The Insider у ЗСУ, у збитих російських ракетах досі не знаходили ризьких мікросхем, тому поки неясно, чи використовувалися вони вже при виробництві ракет, але точно можуть використовуватися, оскільки схожі за параметрами пристрою виявляли, зокрема, Кинджали», С-300 і X-59.

На запит The Insider про коментарі в «Альфі» не відповіли.

Столтенберг підтвердив участь Зеленського та розповів, що запропонують Україні на саміті НАТО

Читайте більше новин по темі:


Распечатать