Понад 50 журналістів застрягли в блокаді Маріуполя, - НСЖУ
Про це стало відомо з повідомлення Голови НСЖУ.
Голова НСЖУ Сергій Томлієнко повідомляє про щонайменше 50 працівників ЗМІ, які досі перебувають у заручниках Маріупольської блокади. Також за оцінками НСЖУ, за останні кілька тижнів близько 50 працівників ЗМІ вже зуміли врятуватись й залишити місто.
Повідомляється також про підтримку Європейської федерації журналістів (EFJ) своїх філій в Україні – Національної спілки журналістів України та Незалежної медіапрофспілки України (ІМТУУ). ЄФЖ закликає міжнародне співтовариство тиснути на Росію з метою припинення блокади Маріуполя в Україні.
Хочу загальна ситуація залишається тривожною, ЄФЖ вітає успішну евакуацію двох журналістів з Маріуполя: "Наші полеги Ірина Горбасьова та Сергій Ваганов прибули до Запоріжжя, підконтрольну Україні територію. Вони виїхали з Маріуполя в понеділок вдень і ночували в Бердянську",– прокоментувала перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.
"Ми втекли з пекла",– розповіли колеги. Російські окупанти знищили місто. Спочатку вони скидають бомби, потім залучають ВПС. У понеділок з 4:00 до 13:00 Ірина Горбасьова на Сергій Ваганов нарахували 21 повітряну атаку. Кожен російський літак скинув по чотири бомби на Маріуполь,– йдеться в повідомленні.
Наразі НСЖУ намагається зв’язатися з іншими колегами та їхніми родичами. Через відсутність електрики, зв’язку та інтернету мирні жителі повністю ізольовані. Вони не завжди знають про коридори гуманітарної евакуації. Інформація про евакуацію передається з уст в уста.
"На даний момент ми працюємо цілодобово, без вихідних, щоб евакуювати журналістів із зон бойових дій. Нам доводиться відповідати на велику кількість термінових запитів",–зазначає Сергій Томлієнко.
Нагадаємо, що за час війни від агресії російських окупантів постраждало щонайменше 35 українських та іноземних журналістів. Таким чином московити намагаються не допустити вісвітлення своїх військових злочинів.
Распечатать