Ексдиректору столичних цвинтарів висунули підозру у привласненні 32 млн гривень
Зловмисникам інкриміновано заволодіння коштами в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 3, ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК). Спільниці ексдиректора також інкриміновано легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 209 КК).
Ідеться про Олександра Голуба, якого звільнили 25 жовтня. Він очолював CКП «Спецкомбінат» з 16 вересня 2014 року. Підприємство підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури (ЖКІ) КМДА, яким із 17 липня 2017 року керує Дмитро Науменко.
За даними слідства, Голуб протягом 2020-2023 років організував злочинний механізм розкрадання коштів столичної громади, до якого залучив колишню працівницю підприємства та інших невстановлених на даний час осіб.
Посадовець надавав вказівки підлеглим вносити до табелів обліку робочого часу неправдиві дані щодо присутності на робочому місці осіб, які формально займали посади прибиральників. Ці особи не виконували свої обов’язки та ніколи не перебували на робочому місці.
На зараз слідством встановлено 23 особи. На їх банківські рахунки незаконно нараховувались бюджетні кошти, у тому числі під час їх перебування за кордоном. Банківські картки фіктивних працівників перебували у розпорядженні ексдиректора комунального підприємства та його спільників. Упродовж майже чотирьох років учасники схеми знімали з карток кошти через банкомати та розпоряджалися ними на власний розсуд.
Правоохоронцями проведено санкціоновані обшуки, за результатами яких отримано докази заволодіння бюджетними коштами, що підтверджено судовими експертизами.
Голуб визнав вину в інкримінованих йому злочинах та дає викривальні показання на інших співучасників. Також він відшкодував майже 16 млн гривень завданої шкоди.
Його спільниця, розуміючи настання для неї подальших юридичних наслідків, після проведення обшуків подарувала своїй дочці дві квартири у Києві та приватний будинок із земельною ділянкою в Київській області. Одну з цих квартир вартістю близько 4 млн гривень, за версією слідства, підозрювана незаконно придбала у лютому 2023 року за кошти, отримані злочинним шляхом, внаслідок вчинення цих злочинів.
З метою забезпечення відшкодування завданої шкоди, прокурор невідкладно звернувся до суду із клопотаннями про арешт всього майна, які слідчим суддею задоволено у повному обсязі.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать