Начальнику військової адміністрації Херсона відмовили у поновленні на посаді військового прокурора

Начальнику військової адміністрації Херсона відмовили у поновленні на посаді військового прокурора
Начальнику військової адміністрації Херсона відмовили у поновленні на посаді військового прокурора
Начальнику військової адміністрації Херсона Роману Мрочку не вдалося поновитися на посаді заступника прокурора спецпрокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Про це редакція 368.media   дізналася з постанови Шостого апеляційного адмінсуду, що знаходиться у Києві.

Мрочко за допомогою свого адвоката Олександра Росінського звернувся до суду з позовом, в якому просив:

—  визнати протиправним та скасувати наказ Генерального прокурора від 10.09.2020 № 284к, яким ОСОБА_1 з 10.09.2020 звільнено з посади заступника військового прокурора Південного регіону України та зараховано у розпорядження військового прокурора

— визнати протиправним та скасувати наказ виконувача обов`язків військового прокурора Південного регіону від 10.09.2020, яким Мрочка виключено зі списків особового складу військової прокуратури Південного регіону;

— поновити Мрочка на посаді заступника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону або прирівняної до неї посади;

— стягнути із спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону середній заробіток за час вимушеного прогулу починаючи з 10.09.2020.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 листопада 2022 року адміністративний позов було задоволено. Офіс генпрокурора та спецпрокуратура подала скарги до апеляційної інстанції.

Як вбачається з матеріалів справи, на звороті оскаржуваного позивачем наказу міститься відмітка та підпис Мрочкапро його ознайомлення з наказом та отримання копії 18 вересня 2020 року.

Виходячи з такого, кінцевий термін звернення із відповідним позовом до суду є 18 жовтня 2020 включно. Водночас, представник позивача — адвокат Олекснадр Росінський звернувся від імені  з позовом до суду лише 20 червня 2021 року, тобто через дев’ять місяців після спливу строку звернення до суду.

При цьому, представником позивача додано до позову заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, з тими обґрунтуваннями, що позивач знаходився на лікуванні, доглядав за батьками похилого віку, які у березні 2021 року захворіли на короновірусну хворобу, а після їхнього одужання перебував на самоізоляції.

Так, позивачем укладено договір про надання правової допомоги з адвокатом Росінським від 20 червня 2021 року, і у той же день адвокат від імені позивача звернувся з позовом до суду. Додаткового часу для збирання доказів представнику позивача не знадобилося, оскільки такі докази знаходилися у володінні позивача.

 qqzidetidttiquzzrz

При цьому ж представник позивача та сам позивач не пояснили суду причини неможливості скористатися послугами фахівців у галузі права у період з 18 вересня 2020 по 20 червня 2021 років задля дотримання строку звернення до суду.

Окрім того, позивачем не надано достатніх доказів того, що упродовж  10 місяців він знаходився на лікуванні, доглядав за батьками похилого віку та перебував на самоізоляції..

Разом з тим, відповідно до даних Єдиного реєстру адвокатів України Мрочко 5 березня 2021 року отримав свідоцтво №1300 про право на заняття адвокатською діяльністю, а 10 березня 2021 подав заяву про зупинення здійснення адвокатської діяльності. Таких обставин представник позивача в судовому засіданні не заперечував, пояснивши їх можливістю здійснення дистанційних заходів для отримання зазначеного свідоцтва.

Виходить, що хвороба та ізоляція не створили для нього перешкод у процесі складання іспитів, проходження стажування, складення присяги адвоката та отримання відповідного свідоцтва. Більше з тим, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю видано позивачу Радою адвокатів Волинської області, яка територіально знаходиться у Луцьку.

Колегія суддів вирішила задовільнити апеляційні скарги спеціалізованої прокуратури у військовій оборонній сфері Південного регіону та Офісу генерального прокурора. Позов Мрочка та Росінського залишили без розгляду.

Росінський

До речі, у редакції 368.media   є ще одне припущення стосовно того, що Росінський так довго не займався справою замовника. Річ у тім, що він сам проходив за обвинуваченням у хабарництві з 2020 року. Росінський – член команди Мрочка по роботі ще у військовій прокуратурі Південного регіону. Його затримали за підозрою  в отриманні хабаря на 7,5 тис. доларів. Деталі цієї справи ми розповімо згодом.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать