Хорватія, Італія та Словенія посилюють співпрацю щодо нелегальної міграції
Про це повідомляє Euractiv.
Три міністри – Маттео П’янтедозі, Боштьян Поклюкар і Давор Божинович – домовилися про спільне патрулювання кордонів, створення спільних центрів прийому іноземців і проведення регулярних тристоронніх міністерських зустрічей для обміну ключовою інформацією.
Словенія відновила поліцейські перевірки на кордонах з Хорватією та Угорщиною 21 жовтня, незважаючи на те, що всі три країни є членами Шенгенської зони ЄС.
Італія зробила те ж саме на кордоні зі Словенією. Італійський міністр П’янтедозі заявив, що прикордонний нагляд було відновлено на основі оцінки терористичної загрози.
"Це призвело до деяких заходів, які не були добре сприйняті ні в Хорватії, ні в Словенії, ні в Італії, але вони були необхідними на основі наших експертних аналізів, особливо після війни в Ізраїлі", – зазначив він.
Міністр внутрішніх справ Хорватії Божинович заявив, що питання безпеки "є ключовим інтересом для наших громадян. Наш обов’язок полягає в тому, щоб посилити її через спільну співпрацю, яка не має альтернативи. Жодна країна не може впоратися з цим самотужки".
Він зазначив, що численні мігранти зловживають інститутом притулку в Хорватії лише для того, щоб нелегально рухатися далі до Західної Європи.
Хорватія лежить на так званому Балканському маршруті, яким користуються багато мігрантів з Близького Сходу і Північної Африки, які прибувають до Греції з Туреччини, а потім подорожують через Балкани до ЄС.
Загреб повідомив про "безпрецедентну" кількість мігрантів, які перетнули кордон цього літа з сусідньої Боснії і Герцеговини, з якою Хорватія має довгий і важкопрохідний сухопутний кордон, який важко контролювати.
"Проблема полягає в маршруті, а не в Хорватії", – сказав П’янтедозі.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать