Розслідування корупційної схеми постачальників Міноборони

Розслідування корупційної схеми постачальників Міноборони
Розслідування корупційної схеми постачальників Міноборони
Компанії «Гранд Консалт», «Міт Мікс» та «Актив Компані», котрі потрапили в скандал щодо реалізації яєць по 17 гривень до Міноборони, розробили схему з привласнення 30% продуктів, які постачалися для ЗСУ.

Як з’ясувала редакція 368.medіа з матеріалів кримінального провадження  № 62023100130000472, у справі були задіяні військовослужбовці.

Правоохоронці виявили схему на прикладі однієї з військових частин, підлеглі якої були задіяні у схемі.  Начальник льотно-технічної їдальн підкупом схилив кухаря та водія роти матеріального забезпечення, а також інших невстановлених на даний час працівників до вчинення злочинів пов’язаних із створенням штучного надлишку, необлікованних на складі продуктів харчування, з метою їх привласнення та продажу.

 quzikdidqziqhzzrz

Офіцер, не пізніше квітня 2023 року, надав злочинну вказівку солдату здійснювати видачу у їдальню на 30 % менше продуктів харчування, яку покривати шляхом зменшення ваги однієї порції готової страви та за рахунок меншої кількості людей, які фактично харчуються у їдальні. З жовтня залишки почали продавати.

Надалі керівник їдальні, розуміючи, що надлишки вивозити з військової частини дуже небезпечно, вирішив організувати протиправну схему, яка полягала у повторному їх оприбуткуванні по бухгалтерському обліку на підставі фіктивних первинних бухгалтерських документів про їх нібито поставку у військову частину ТОВ «Актив Компані», яке на той час постачало продукти харчування. Представники фірми робили підробні ТТН. Згідно з домовленістю, службовою особою ТОВ «Актив Компані» документи повинні були подаватися у Міністерство оборони для здійснення оплати, а незаконно у такий спосіб грошові кошти розподілятися між учасниками групи. Всього корупціонери з вересня по листопад привласнили 1,39 млн гривень.

До групи залучили й менеджера (управителя) з організації харчування ТОВ «Гранд Консалт», з яким домовився про виготовлення супровідних документів.

Наразі завідуючий їдальні отримав підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 410, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК. Кухар – за ч.ст.410 КК. Водій – за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 410,  ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 366 КК.  Менеджер «Гранд Консалт» – ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК.

Частина свідків і підозрюваних ігнорують виклики правоохоронців. Цікаво, що директор «Гранд Консалт» Андрій Жосан та бухгалтери, підписи яких містяться на видаткових та товарно-транспортних накладних, відмовились надавати взірці свого почерку для проведення почеркознавчої експертизи, як наслідок виникла необхідність у проведенні додаткових слідчих дій, спрямованих на отримання вільних зразків їхнього почерку.

ТОВ «Міт Мікс» на виконання ухвали слідчого судді не надало у повному обсязі документи, які свідчать про здійснення впродовж липня-листопада 2023 року  перевезень вантажів за замовленням ТОВ «Гранд Консалт» та ТОВ «Актив Компані», місцем призначення яких була військова частина.

Компанія «Грант Консалт» оформлена на директора Андрія Жосана та засновника Тетяну Глиняну. Засновником  «Актив компані», була Тетяна Шеремет. Людина з такими самими даними була також директором ДП «Одеський військторг» Міноборони. А незадовго до «комерційного успіху», наприкінці 2022 року компанію взяв у свої руки Валерій Мелеш. Схоже, це колишній директор ДП «Білоцерківський військовий торг».

Група «білоцерківських» — це ціла низка фірм, пов’язаних між собою спільними телефонами, адресами, засновниками, керівниками та спільною участю у тендерах. Ще 2015-го року на неї звернуло увагу видання «Наші гроші», яке роками займається моніторингом державних закупівель. Постійними учасниками військових тендерів були такі компанії, як ЗВП «Хутровик», ТОВ «Укпродакорд ОР», ТОВ «Візит», ТОВ «Статпостач», ТОВ «Житло-Альянс». Центральною ланкою групи, вочевидь, є компанія «Візит».

Тривалий час директором цієї компанії була Тетяна Анатоліївна Глиняна. Творчий шлях цієї уродженки Білоцерківщини сягає ще радянських часів. Вона працювала у місцевому підприємстві «Кролівник», що за часів СРСР займалося, зокрема, виробництвом хутра. З початком кооперативного руху та остаточно після розпаду радянської імперії, Глиняна почала займатися комерційною діяльністю. Як писали ЗМІ, у 90-х роках, разом з виходом з моди хутрових шапок, Глиняна переорієнтувала вже підконтрольні їй на той час підприємства на заготівлю м’яса.

А у 2000-х пов’язані з нею фірми міцно зайшли на ринок державних закупівель. Зокрема, у постачанні харчування для Міноборони, тюрем та державних соціальних структур.

У 2015-у році, зять Глиняної, регіонал Руслан Березюк був засуджений за дачу хабара за сприяння перемозі на тендері на постачання м’ясних консервів Національній гвардії. Тоді ж був затриманий начальник управління тилу логістики Нацгвардії Святослав Манжура. Березюк, за наявними даними, був звільнений від відбування покарання з іспитовим терміном в один рік. 

Нагадаємо, що через це підозри отримали тодішні у заступник міністра оборони В’ячеслав Шаповалов та  директор департаменту закупівель МО Богдан Хмельницький.

Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі

Читайте більше новин по темі:


Распечатать