У Тернополі за корупцію засудили посадовця Дердпродспоживслужби
За матеріалами справи, у 2021 році посадовець одержав неправомірну вигоду від представника компанії «Лобелія», яка імпортувала в Україну рослини та квіти. Щоб ввезти товар, необхідно було пройти фітосанітарну екпертизу. Працівники Держпродспоживслужби начебто створювали перешкоди в перевірці, рослини швидко псувалися і компанія мала збитки.
Посадовець, за версією слідства, хотів гроші за інспекцію автомобілів із рослинами та квітами. Обіцяв, що в такому разі перешкод в оформленні вантажів не буде і працівники фітосанітарної безпеки проводитимуть перевірку в позаробочий час.
Щоб показати серйозність своїх намірів, посадовець нібито створив підприємству штучні перешкоди: в одній партії товару були знайдені шкідники і товар довелося знищити.
У квітні 2021 року обвинувачений отримав 8400 гривень із розрахунку 600 гривень за кожну машину, після чого був викритий. Попри це, чиновник зберігав посаду і був звільнений тільки в грудні 2023-го за згодою сторін.
У судовому засіданні він не визнав провину. Розповів, раніше до нього звернувся співробітник СБУ з приводу виявлення шкідників у квітах і просив вплинути на лабораторію, щоб змінити результати аналізів в інтересах компанії-імпортера. Обвинувачений нібито сказав, що немає повноважень це робити, і його відповідь співрозмовнику не сподобалася. Дії СБУ він вважає частиною провокаційної діяльності проти нього.
Через кілька днів після розмови з працівником СБУ до нього на роботу особисто підʼїхав представник ТОВ «Лобелія», який поскаржився, що у звʼязку із виявленням в останній партії квітів шкідників його компанії буде економічно не вигідно знищувати кількість товару, а підприємство зазнає великих фінансових втрат. Представник «Лобелії» поцікавився, як на майбутнє можна таких речей уникнути, хотів зʼясувати, можливо, працівники лабораторії спеціально створюють перешкоди або іноземний контрагент вводить його компанію в оману щодо якості товару. Обвинувачений начебто спілкувався із новою керівницею лабораторії і запропонував, щоб зразки товару віддали на експертизу від імені іншої компанії. У свою чергу, директор лабораторії погодилась зробити незалежну експертизу, вартість якої складала від 600 за партію товару в одному автомобілі. Тому 8400 гривень він отримав саме за проведення експертизи, намагався допомогти компанії-імпортеру розібратися із ситуацією і діяв законно.
Проаналізувавши показання свідків і записи негласних слідчих суд вирішив, що провина цього чоловіка є доведеною. Його засудили до 5 років і 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна
Читайте більше новин по темі:
Распечатать