У Японії триває підйом на фондовому ринку
Про це повідомляє Bloomberg.
Ознаки того, що дефляція закінчилася, спонукають інвесторів робити все більші ставки на економічне зростання Японії, в той час, як ослаблення ієни продовжує стимулювати експортерів, таких як Toyota Motor Corp. і Canon Inc.
У звичайних умовах, підвищення ставки центральними банками мало б завдати шкоди більшості акцій, оскільки вони, як правило, призводять до зростання вартості запозичень.
Але це не стосується сьогоднішньої ситуації у третій економіці світу: повернення інфляції змусило Банк Японії відмовитися від свого арсеналу радикальних заходів монетарного пом’якшення, в тому числі від останнього в світі режиму від’ємних ставок, вперше з 2007 року.
Офіційний заклик до компаній підвищити прибутковість акціонерів привернув масу коштів з-за кордону, а стрибок японського фондового індексу Nikkei 225 Stock Average вище 40 тис до історичних максимумів призвів до того, що японські громадяни зробили ставку на більші прибутки.
Японія була фаворитом серед інвесторів в Азійсько-Тихоокеанському регіоні напередодні засідання Банку Японії, 67% з яких очікували, що її економіка зміцниться в наступні 12 місяців.
Тепер питання полягає в тому, коли центральний банк Японії може вжити подальших політичних заходів. Згідно з опитуванням економістів, проведеним агентством Bloomberg, 29 з 47 опитаних аналітиків очікують, що Банк Японії знову підвищить ставки до жовтня.
Якщо очікування щодо подальшого підвищення процентних ставок посиляться, інвестори можуть спробувати купити компанії, які більше залежать від внутрішнього попиту і на які менше впливають зміни ставок, при цьому продати компанії, які більше залежать від зовнішнього попиту і чутливі до змін ставок.
Окупанти з "Торнадо" обстріляли будинки у Шевченковому в Харківській області: є постраждалі
Читайте більше новин по темі:
Распечатать