"Сектанти" з Одеси планували повалення державної влади та співпрацювали з РФ
Про це стало відомо з ухвали Приморського райсуду за ч. 2 ст. 28, ч.ч. 1, 3 ст. 260, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 109 КК.
Олег Мальцев переїхав в Одесу після окупації Севастополя Росією у 2014 році. Тут вони заснували велику кількість сайтів та різних структур, які були спрямовані на створення спілки однодумців та заробітку коштів. Також створили газету «Нерозкриті злочини» та надали членам групи посвідчення, щоб здійснювати вплив на органи місцевої та центральної влади в регіоні. Головредом газети став саме Слободянюк.
«Тамплієр» створює підконтрольні комерційні та громадські організації надаючи їм вигляд науково-дослідницьких співтовариств, що дає йому змогу представляти себе та позиціонуватися як «науковий діяч», при цьому штучно використовуються ЗМІ та мережу Інтернет для підняття своєї соціальної та псевдонаукової значимості, при цьому, в період з 2013 по 2024 роки він та його оточення неодноразово відвідують Крим.
Олег Мальцев
Мальцев в Одесі примножив свої зусилля по створенню кола осіб, повністю відданих йому особисто і готових беззастережно виконувати його накази і вказівки. З цією метою він розробив та зробив обов’язковими серед співробітників і послідовників спеціальні правила поведінки (регламенти), а також систему контролю за їх виконанням та покарання за їх порушення (в тому числі побиття). У вказаний період часу Мальцев став привносити у діяльність створених ним організаційних структур елементи єдиноначальності, підпорядкованості, дисципліни, а також запровадив військову, фізичну та спеціальну (тактичну, медичну, психологічну) підготовку.
Також аферист отримав свідоцтво на право адвокатської діяльності №00897 від 19 грудня 2014 року.
З грудня 2014 року Мальцев через свою агентуру здійснював пошук потрібних осіб з числа співробітників правоохоронних, контролюючих органів, органів державної влади та місцевого самоврядування, науковців та винахідників, з метою їх подальшого залегендованого поступового втягування у протиправну діяльність, на матеріальній основі, з подальшим отриманням інформації, яку можна використати на шкоду державній безпеці, у тому числі стосовно посадовців, суддів, військових. Також правоохоронці виявили, що на профілі «Однокласників» Мальцев відображає та висвітлює свою належність до підрозділу військової розвідки «515-го отдельного дивизиону разведывательных кораблей Тихоокеанского флоту ВМФ РФ».
Далі Мальцев та Слободянюк почали формувати «оперативно-бойовий підрозділ» (ОБП). За задумом учасники незаконного воєнізованого формування мали при наближенні російських військ до Одеси забезпечити останнім сприяння в окупації території міста, у тому числі шляхом вбивства українських військовослужбовців та інших захисників, заволодіння належними ним зброєю та боєприпасами, а також подолання спротиву Сил оборони України іншими діями і засобами військового характеру. Після евакуації з Одеси місцевих органів державної влади і органів місцевого самоврядування, учасники «організації Мальцева» мали захопити владу. Після окупації, що визначалось керівниками організації як «повоєнний період» та «організаційний повоєнний період», Мальцев та Слободянюк, розраховуючи до цього часу захопити владу в місті, планували увійти до окупаційних органів влади РФ і включити до їх складу посіпак.
Костянтин Слободянюк
З квітня 2022 року Мальцев за межами України почав керувати створенням бойової групи. Обмін інформацією відбувався у закритій Telegram-групі «Батухан». Для себе Мальцев узяв позивний «Нобель». В «ОБП» входили:
«штурмова група» (Равин, Ворон, Доктор, Боцман, Ломщик, Грешник, Танкист, без позивного)«снайперська група» (Румат, Тайга, Тора)«розвідувальна група» (Кошка, Дага, Агра, Сталкер, Руно)«група» оперативного забезпечення» (Мара, Лиса, Дракон, Волха, Фауст)«офіцер зв’язку» (Дива)Далі через мережу збройових магазинів Мальцев та Слободянюк придбали 64 одиниці нарізної і гладкоствольної вогнепальної зброї, військову амуніцію (кобури, розвантажувальні жилети, ліхтарі, рюкзаки, палатки, спальні мішки), засоби тактичної медицини, комплекти військової форми, засоби індивідуального захисту (бронежилети, каски) для всіх учасників «ОБП», також авто- та мото-транспорт.
Олег Мальцев
Але планам зловмисників завадили СБУ та ДБР. Наразі Мальцев та Слободянюк арештовані та знаходяться у СІЗО.
Додамо, що це вже друга справа стосовно «сектантів». Раніше було встановлено, що Мальцев використовував конфіденційну інформацію зі службових баз даних державних органів. Раніше Слободянюку оголосили підозру у даванні хабаря, незаконних діях з інформацією в електронних системах та держзраді (ч.3 ст.369, ч.3 ст.362 та ч.2 ст.111 КК).
Як зафіксували співробітники СБУ, Слободянюк придбав конфіденційну інформацію про людей, які цікавили Мальцева, в офіцерів ДПСУ і поліції. Серед підкуплених сектою — старший офіцер, старший оперуповноважений відділу активних заходів управління оперативно-розшукової діяльності Одеського прикордонного загону. Список осіб, які цікавили керівника секти, охоплює 70 осіб, переважно це підприємці, українські військовослужбовці, поліцейські та суддя Суворовського суду.
Потім за щомісячний хабар у 30 тисяч гривень передавали конфіденційні дані на людей представникам секти. Також у судових матеріалах зафіксовано, що, крім грошей, сектанти у 2023 році передали генератор прикордоннику. Також корупціонери якимось незрозумілим чином влаштували візит на один із полігонів Сил оборони в Одеській області співробітників… посольства Китайської Народної Республіки. Це було у 2023 році. Комуністи вели там несанкціоновану відеозйомку, зафіксувавши розташування та особливості об’єкта, де ведеться підготовка українських військовослужбовців.
Наостанок скажемо, що це не всі особи, яких треба затримати СБУ. Наприклад, два одеських адвокати забезпечували прикриття Мальцева від кримінальних та адміністративних справ, погрожуючи позовами іншим. Мова йде про Євгенію Тарасенко та Ольгу Панченко.
Правоохоронці вийшли на слід кілерів прикарпатського кримінального авторитета "Сухого"
Читайте більше новин по темі:
Распечатать