ООН: Telegram використовують як «підпільні ринки даних» злочинні угруповання Південно-Східної Азії
Про це йдеться у звіті Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC), опублікованій у понеділок, повідомляє Reuters.
За даними UNODC, у Telegram потрапляють зламані дані, зокрема дані кредитних карток, паролі та історії переглядів в браузері, які відкрито продаються на каналах із мінімальною незначною модерацією.
Там також активно поширюються інструменти, які використовуються для кіберзлочинності, в тому числі так звані підробні зображення (deepfake), які використовують для шахрайства, і шкідливе ПЗ для викрадення даних, а неліцензійні криптовалютні біржі пропонують послуги з відмивання грошей.
Існують «переконливі докази того, що підпільні ринки даних переміщуються в Telegram, а продавці активно шукають можливість працювати з транснаціональними організованими злочинними угрупованнями, які знаходяться в Південно-Східній Азії», - йдеться в доповіді.
За даними UNODC, Південно-Східна Азія стала головним центром індустрії, яка використовує шахрайські схеми, націлені на жертв по всьому світу і приносить від 27,4 до 36,5 мільярда доларів щорічно. Багато з них є китайськими синдикатами, які працюють з укріплених центрів, укомплектованих працівниками, які стали жертвами торгівлі людьми.
Telegram має близько 1 мільярда користувачів.
В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених
Читайте більше новин по темі:
Распечатать