Фотографії HIMARS, шпигунство: Кримінальні справи щодо війни на цьому тижні

Фотографії HIMARS, шпигунство: Кримінальні справи щодо війни на цьому тижні
Фотографії HIMARS, шпигунство: Кримінальні справи щодо війни на цьому тижні
78 справ щодо війни, за якими варто стежити цього тижня: фотографії HIMARS, монах і месенджери, злив інформації родичу в РФ.

Київщина

Поставки зерна в Росію. Володимир Войников — ексдепутат Бердянської міської ради, власник одного з найбільших агрохолдингів Запорізької області. Слідство встановило, що він поставляв українське зерно і продукти садівництва з тимчасово окупованої території до Росії. За версією прокуратури, чоловік виїхав із Бердянська і дистанційно керував фірмою. Разом із партнером перереєстрував свій бізнес за російським законодавством, сплачував податки, уклав контракт із “міністерством освіти і науки Запорізької області”. Врожаї вивозили через Бердянський порт. Войникова обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 756/16931/23. Засідання призначено на 23 жовтня о 10:30 в Оболонському районному суді Києва.

Монах і месенджери. Павло Музичук — монах Києво-Печерської Лаври. Слідство встановило, що він у переписці в одному з месенджерів неодноразово робив заяви, які виправдовували чи заперечували російську агресію. Це підтвердила судово-лінгвістична експертиза. Його обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 757/31582/24-к. Засідання призначено на 24 жовтня о 12:45 у Печерському районному суді Києва.

Ще 20 справ з Київщини — у новій таблиці МІПЛ: суд над українськими моряками, продаж перепусток для пересування в комендантську годину, київський репер, передача інформації Китаю, справа Азарова, фільтрація, університет імені Путіна, шипи фермера проти ЗСУ, святкування 18-річчя з криками про Кадирова та воєнні злочини.

Черкащина

Злив інформації родичу в РФ. Олександра Руська — мешканка Одещини. Впродовж жовтня-листопада 2023 року вона, як каже слідство, повідомляла родичу в Росії про розташування українських військових і наслідки ракетних ударів РФ, зокрема в селах Вилкове й Приморське. Співрозмовник пересилав інформацію представникам російських спецслужб. Жінка збиралася виїхати з країни, під час обшуку у неї знайшли квитки до Росії. Її обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 712/5664/24. Засідання призначено на 21 жовтня об 11:30 у Соснівському районному суді Черкас.

Ще дві справи з Черкащини — у новій таблиці МІПЛ: митрополит Денис Снігірьов і пенсіонер із Чигирина.

Херсонщина

Учасниця “ДВК”. Тетяна Чорней — мешканка Бериславського району Херсонської області. За даними слідства, у вересні 2022 року вона увійшла до виборчої дільниці, яку окупанти організували в селі Шляхове для проведення незаконного референдуму. Жінка вела облік учасників референдуму щодо приєднання до РФ, закликала односельців голосувати. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 650/1766/24. Засідання призначено на 23 жовтня о 13:30 у Великоолександрівському районному суді.

Контролер ринку. Володимир Берсан — мешканець Херсону. Як встановило слідство, впродовж липня-листопада 2022 року чоловік працював контролером міського ринку, який окупанти підпорядкували собі. Він збирав кошти з підприємців за оренду та здавав у касу. У 2023 році до суду надійшла угода, укладена між Берсаном та прокурором про визнання провини. Втім на суді обвинувачений від неї відмовився. Суд не затвердив угоду. Чоловіка обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 766/5/23. Засідання призначено на 22 жовтня о 13:00 у Херсонському міському суді.

Ще вісім справ з Херсонщини — у новій таблиці МІПЛ: переміщення в’язнів, російські паспорти, викрадення очільника Голої Пристані, діджей, що передавав дані про військових, начальник охорони Механічного заводу, коригування ударів по області, ІТТ й окупаційна поліція.

Одещина

Фотографії HIMARS. Андрій Дрямов — засновник благодійного фонду з Одеси. Ще у 2021 році ЗМІ писали про сумнівну діяльність фонду, який збирав пожертви на вулиці у наметах. У 2023-му чоловіка затримали після того, як знайшли дві гранати в його авто. Під час огляду телефону знайшли переписку з російським абонентом, якому Дрямов надіслав фото установок HIMARS, які переміщували через Миколаїв. Ще він надіслав знімки та координати розташування підрозділу ЗСУ і складів ракетно-артилерійських боєприпасів. Наразі він під вартою з можливістю внесення застави 2,2 мільйона гривень. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 947/6918/24. Засідання призначено на 21 жовтня о 12:00 у Київському районному суді Одеси.

Повторний розгляд справи про “референдум”. Світлана Щербина — пенсіонерка з Херсонщини. Як встановило обвинувачення, у вересні 2022 року жінка увійшла до складу “дільничної виборчої комісії” у селі Новорайськ Бериславського району та проводила незаконний “референдум” про приєднання Херсонської області до Росії. Жінка обходила мешканців з бюлетенями. Суд першої інстанції застосував статтю 62 КПК про пом’якшення покарання та присудив їй 2,5 роки позбавлення волі. Прокуратура оскаржила цей вирок і просить суд про 8 років тюрми для Щербини. Нині справа на повторному розгляді. Її обвинувачують у колабораціонізмі. Справа № 522/10735/23. Засідання призначено на 21 жовтня об 11:00 у Приморському районному суді Одеси.

Ще п’ять справ із Одещини — у новій таблиці МІПЛ: начальник ТЦК, тіктокер, працівник авіазаводу, херсонська залізниця та заяви про “війну братніх народів”.

Миколаївщина

Вербування мера Очакова. Едуард Шевченко ― колишній командир 73-го морського центру Сил спеціальних операцій. У березні 2023 року його затримала СБУ. За версією слідства, за завданням окупантів він передавав інформацію про наслідки обстрілів. А згодом нібито спробував завербувати міського голову Очакова, радником якого працював на той момент. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 483/1839/23. Засідання призначено на 24 жовтня о 13:00 у Заводському районному суді Миколаєва.

Ще дві справи з Миколаївщини — у новій таблиці МІПЛ: інформація про ЗСУ через заборону російської мови в школі та справа про перевезення в’язнів із Нової Каховки.

Львівщина

Повторний розгляд справи контррозвідника ЗСУ. Сергій Говоруха був оперуповноваженим департаменту військової контррозвідки СБУ. Слідство встановило, що з власної ініціативи він передавав таємну інформацію російським спецслужбам. За 17 тисяч гривень чоловік до 24 лютого 2022 року повідомив росіянам дані про склади з боєприпасами, військові частини, після повномасштабного вторгнення — про аеродром, який згодом обстріляли. Говоруху затримали 28 лютого 2022 року.

Свою провину він не визнав, стверджує, що справу проти нього сфабрикувала СБУ у Херсонській області. Його засудили за державну зраду до 14,5 років ув’язнення з конфіскацією майна. Вирок оскаржили, апеляційний суд скерував справу на повторний розгляд. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 483/1839/23. Засідання призначено на 22 жовтня о 14:00 у Галицькому районному суді Львова.

Ще одна справа з Львівщини — у новій таблиці МІПЛ: справа політкоментатора Гліба Ляшенка.

Житомирщина

Допомога російському генштабу. Тетяна Кобзиська — мешканка Донецької області, має трьох неповнолітніх дітей. Після переїзду на Житомирщину вона погодилась на пропозицію військовослужбовця російського генштабу повідомляти про переміщення солдатів і техніки ЗСУ. В її телефоні знайшли листування з росіянином. Вона писала на пошту локації розташування ЗСУ й переміщення техніки. Також вона розповідала про наслідки влучання ворожих дронів. На сторінці в “Однокласниках” жінка висловлювала проросійські погляди. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 276/1975/23. Засідання призначено на 23 жовтня об 11:30 у Житомирському районному суді.

Запоріжжя

Коригування з “Мотор Січі”. Вікторія Штапура була інженеркою-технологинею корпорації “Мотор Січ”. За даними обвинувачення, впродовж жовтня — грудня 2023 року жінка повідомляла через Telegram представнику ФСБ про наслідки ворожих обстрілів, розповідала, де жили військові ЗСУ, а за однією локацією підтвердила влучання по місцю скупчення українських бійців. Її обвинувачують у державній зраді. Справа № 336/6182/24. Засідання призначено на 21 жовтня об 14:00 у Шевченківському районному суді Запоріжжя.

Ще дві справи з Запоріжжя — у новій таблиці МІПЛ: викрадення Volkswagen Touareg та організатор репресій у Мелітополі.

Сумщина

Учасник АТО серед російських військовополонених. Михайло Найденко потрапив у полон до українських військових на Луганщині. Він родом із Сумщини. Відслужив строкову в прикордонних військах України. Закінчив Сумський аграрний університет. У 2013-2017 роках служив у ЗСУ, пів року провоював у зоні АТО. У 2019 році із сім’єю виїхав у Бєлгород. У 2021 році отримав паспорт РФ, а в лютому 2022 року — російський військовий білет. У прикордонній Сумщині досі мешкають його батьки. Його обвинувачують у державній зраді. Справа № 591/3720/24. Засідання призначено на 23 жовтня о 11:00 у Зарічному районному суді Суми.

Ще одна справа з Сумщини — у новій таблиці МІПЛ: каральні загони в окупації.

Харківщина

Коригування по Харкову. Антон Ізмайлов ― безробітний житель Харкова, уродженець Брянська, якого, стверджує слідство, завербували спецслужби РФ. Ізмайлов нібито коригував ракетні удари по Харкову: збирав інформацію про місця базування та маршрути ЗСУ в місті. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 641/1158/23. Засідання призначено на 21 жовтня о 13:00 у Комінтернівському районному суді Харкова. 

Очільник “Трудової Харківщини”. Павло Тищенко був депутатом Харківської обласної ради від комуністичної партії в 2006 році. У 2012 році балотувався у Верховну раду як самовисуванець. Слідство встановило, що у 2022 році він роздавав проросійські агітаційні листівки на Харківщині, де виправдовував дії РФ. Тищенко очолював проросійську організацію “Трудова Харківщина” та брав активну участь у проросійських мітингах. Його обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 635/4253/23. Засідання призначено на 22 жовтня о 15:00 у Харківському районному суді.

Ще дев’ять справ із Харківщини — у новій таблиці МІПЛ: повідомлення про ЗСУ в Ізюмі, турист-рекордсмен, катівня, поліцейський і влада при окупантах, розстріл цивільного, підприємець, що працював із росіянами, заселення окупантів та російські паспорти.

Донеччина

Самогубство під час затримання. Віктор Рибников — мешканець Слов’янська, працював патологоанатомом. За даним слідства, у 2022 році він через соцмережі повідомляв представникам РФ місця базування ЗСУ, вказував місця на карті, просив “накрити” ці координати “Градами” чи “Ураганами”. Під час затримання намагався вбити себе ножем, але його врятували. Його обвинувачують у несанкціонованому поширенні інформації про ЗСУ. Справа № 243/3077/22. Засідання призначено на 23 жовтня о 13:30 у Слов’янському міськрайонному суді. 

Із “ДНР” у фітнес-центр. Станіслав Притула — мешканець Донеччини. Як стверджує слідство, у 2014 році він вступив до розвідвійськ “ДНР”, захоплював адмінбудівлі та інфраструктуру в Горлівці. Згодом переїхав до Вінниці, де влаштувався у фітнес-центр та намагався приховати минуле. Його обвинувачують у створенні терористичної організації. Справа № 233/6088/23. Засідання призначено на 24 жовтня о 13:00 у Слов’янському міськрайонному суді. 

Ще чотири справи з Донеччини — у новій таблиці МІПЛ: Ігор “Бєс” Безлєр, фінансування окупантів, коригування вогню для коханого з “ДНР” та позиції ЗСУ під Слов’янськом.

Дніпропетровщина

Газета “Новоросія”. Олександр Горбенко, Дмитро Дуденко, Олександр Кригін, Алла Галко — мешканці Кривого Рогу. У 2014 році їм висунули звинувачення у поширенні сепаратистської газети “Новоросія”, яку один з учасників групи отримував з “ДНР” поштою.

У 2015 році усіх засудили за посягання на територіальну цілісність України, лише Аллу Галко звільнили від відбування покарання з іспитовим строком. Проте підсудні оскаржили вирок й апеляційний суд скерував справу на повторний розгляд.

У цьому ж суді наразі слухають нову справу за звинуваченням Олександра Горбенка у держзраді. Він нібито передав розвідці РФ інформацію про розташування місцевої лікарні та райради. Їх обвинувачують у посяганні на територіальну цілісність України. Справа № 211/6851/14-к. Засідання призначено на 21 жовтня о 13:30 у Дзержинському районному суді Кривого Рогу. 

“Світовий суд” і антисемітизм. Дмитро Пелих — мешканець Дніпра. За повідомленням місцевих ЗМІ, чоловік нібито займався організацією підпільних казино. Окрім цього, записував відео, в яких транслював антиукраїнські та антисемітські заяви. Єврейська громада міста через це звернулася у поліцію з заявою про розпалювання національної ворожнечі.

За даними місцевих ЗМІ, чоловік разом із іншим дніпрянином Анатолієм Балахіним, який проголосив себе президентом України, заявили про створення “альтернативних органів влади”, зокрема “Світового суду”, “Територіальної поліції”. Дмитру Пелиху суд обрав на час слідства нічний домашній арешт, хоч прокурор наголошував, що той погрожував учасникам процесу в суді. Його обвинувачують у виправдовуванні агресії РФ. Справа № 204/6502/24. Засідання призначено на 24 жовтня о 10:30 у Красногвардійському районному суді Дніпра.

Ще чотири справи з Дніпропетровщини — у новій таблиці МІПЛ: організатор катівні, працівниця залізниці та мобілізація в “ЛНР”.

Джерело: МІПЛ

В турецькому Ізмірі стався вибух: п’ятеро загиблих, десятки поранених

Читайте більше новин по темі:


Распечатать