У США з допомогою генетичної генеалогії розкрили вбивство, яке скоїли 50 років тому
25-річну Мері Шлейс знайшли мертвою на перехресті у селищі Спрінг-Брук (штат Вісконсин) 15 лютого 1974 року. Було встановлено, що жінку вбили. Першочергове розслідування встановило, що вбили її дорогою на художню виставку у Чикаго, куди вона добиралась автостопом.
Хоча вбивство було скоєно 50 років тому, лише зараз слідчі змогли висунути обвинувачення ймовірному вбивці – жителю Міннесоти Джону Міллеру, якому зараз 84 роки.
Підозрюваного взяли під варту 7 листопада після того, як він визнав, що причетний до вбивства Шлейс, повідомив Кевін Байгд, шериф округу Данн. Зараз Міллер під арештом в окрузі Стіл (штат Міннесота), де очікує на екстрадицію до Вісконсину.
“Це велика перемога для нас. Це вперше, коли ми використали генетичну генеалогію для розслідування справи”, – сказав він на брифінгу.
Читайте по темі: Агент ФСБ отримав 15 років тюрми за державну зраду
Шериф розповів, що десятиліттями детективи з різних правоохоронних відділів займались розслідуванням вбивства Шлейс, отримували різні докази та підказки, проводили допити, однак так і не змогли виявити підозрюваного.
Отримані докази неодноразово заново вивчали та переглядали, але лише останніми роками, коли вони почали співпрацювати з групою фахівців з генетичної генеалогії у коледжі Рамапо в Нью-Джерсі, їм вдалось вийти на Міллера з допомогою генетичних доказів.
Судова генеалогія може сприяти у розкритті давніх нерозкритих справ шляхом аналізу ДНК на додаток до традиційних генеалогічних досліджень.
Генетична генеалогія поєднує судову генетику чи аналіз ДНК з традиційною генеалогією, чи історією сім’ї для ідентифікації особи.
“Агентства можуть витрачати тисячі і тисячі доларів, відправляючи зразки ДНК у приватні лабораторії по всій країні, щоб спробувати отримати результати, але у нас був коледж, який був готовий приєднатись та допомогти нам у цьому процесі”, – сказав шериф.
Слідчі Ден Вестленд та Джейсон Стокер, які займались розслідуванням, поспілкувались з родиною вбитої Шлейс, яка висловила полегшення та вдячність за розкриття справи.
Слідчі не повідомили, яку частину ДНК-доказів використали для розкриття справи, та про процес генетичної генеалогії наголосивши, що про це розкажуть представники коледжу наступного тижня.
Водночас шериф розповів, що вони зіштовхнулись з непередбачуваними обставинами з родоводом Міллера, оскільки він був усиновленим.
“Цим хлопцям довелось прикласти набагато більше зусиль останніми тижнями, щоб обійти цей неочікуваний поворот подій… Але нам вдалось сісти з ним і дати йому змогу підтвердити свою причетність до її вбивства”, – сказав шериф.
Вестленд повідомив, що коли він зі Стокером розмовляли з Міллером, він був спокійним щодо вбивства.
Читайте по темі: СБУ у столиці затримала провокаторів: планували усунути від влади керівництво України
“Я думаю, що це навіть має стати полегшенням для нього після 50 років життя з цим. Це мало бути в його голові майже кожного дня”, – сказав шериф.
Він додав, що чимало детективів та ексшерифів, які займались розслідуванням цієї справи, вже померли, однак він був радий повідомити тим, хто ще живий, що справу розкрито.
Распечатать