Україна стала повноправною учасницею Римського статуту МКС
Як повідомляє "Європейська правда", повноцінна участь нашої країни у МКС спростить доступ громадянам, які постраждали від російських злочинів, до спеціального Цільового фонду МКС для потерпілих.
Окрім цього, відтепер Україна має можливість брати участь в Асамблеї держав-учасниць МКС, виносити питання на її розгляд, голосувати за розподіл бюджету, брати участь у виборах суддів та інших виборних осіб. Також Київ може впливати на пріоритети МКС та розробку змін до Римського статуту.
Зауважимо, що у грудні наступного року Асамблея держав-учасниць обиратиме нових суддів. Україна зможе висувати свого кандидата і голосувати за інших.
Міжнародний кримінальний суд — це постійний міжнародний суд, до обов’язків якого відноситься розслідування, кримінальне переслідування та притягнення до відповідальності людей, звинувачених у скоєнні загальновизнаних міжнародних злочинів.
Відомо, що наша держава підписала Римський статут ще у 2000 році, але не ратифікувала його. Однією з причин були побоювання, що МКС може притягати до відповідальності громадян України. Київ ратифікував Римський статут із заявою за ст. 124 Римського статуту, згідно з якою МКС не має юрисдикції за ст. 8 (воєнні злочини) відносно громадян України протягом семи років після ратифікації.
Варто також додати, що Верховна Рада підтримала ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду у середу, 21 серпня 2024 року. Своєю чергою президент Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду 24 серпня того ж року.
Нагадаємо, у листопаді Басманний районний суд Москви заочно заарештував заступницю голови Міжнародного кримінального суду в Гаазі Рейн Алапіні-Гансу. Проти неї було порушено кримінальну справу про незаконне взяття під варту.
США відправлять додаткові винищувачі та військових на Близький Схід
Распечатать