Сьогодні декілька тисяч наших людей перебувають у полоні – Зеленський окреслив найгостріші гуманітарні питання
Про це стало відомо з повідомлення на сайті Президента України.
Першою гострою гуманітарною проблемою для України є наші полонені військові. За словами Зеленського, декілька тисяч наших воїнів наразі перебувають у російському полоні.
"Ви знаєте, декілька тисяч наших людей перебувають у полоні після заблокованого Маріуполя, “Азовсталі”. Крім того, з Донбасу були люди. Вони сьогодні в полоні. Це абсолютно відважні люди, я їм вдячний безмірно. Вони зробили велику роботу. Впевнений, героїчну, історичну. Ми маємо їх обміняти",- наголосив Президент.
До процесу звільнення наших військових залучена низка країн та організацій: ООН, Швейцарія, Ізраїль та інші. На переконання Президента, в цьому питанні не може бути місця для вмовлянь рф, а тільки тиск на неї.
"У жодному разі загравати не можна, гратися з Росією не можна, але слід тиснути політично, через закриття бізнесу, через нафтове ембарго. Погрожування санкційні, бізнесові. І через ці погрожування досягати можливості обміну",- сказав Зеленський.
Президент також застеріг про загрозу дефіциту їжі та, як наслідок, голоду в деяких країнах. Це друга гостра гуманітарна проблема, яка спровокована російською агресією, зокрема блокадою українських портів та зерна. Для вирішення цього питання Зеленський закликав світових лідерів вжити заходів для розблокування портів та подальшого вивезення продовольчої продукції.
"Буде дефіцит харчової продукції через блокування всіх портів у нашій державі. Сьогодні 22 мільйони тонн зерна заблоковано Російською Федерацією, яка повністю контролює Чорноморське й Азовське узбережжя",- каже Президент України. За його словами, через дії рф в деяких країнах може постати складне питання: "що немає чого їсти".
Третя гуманітарна проблема наразі не має практичного вирішення – мова йде про незаконну депортацію росією українських громадян. Питання ускладнюється тим, що наразі важко встановлювати місцеперебування незаконно депортованих українців – в них часто забирають паспорти, інші документи, а також телефони.
"Особисто я поки що не можу знайти формат розв’язання цієї проблеми. Я хотів би звернути увагу міжнародної спільноти на це питання. І хотілося б повернути людей додому або хоча б отримати інформацію, де вони, що вони живі", – сказав Президент.
За загальними підрахунками, на територію рф було незаконно вивезено щонайменше 500 тисяч українських громадян. Українська влада наразі контактує із Червоним Хрестом та ООН для пошуку депортованих українців.
Нагадаємо, що внаслідок другої міжнародної конференції в Рамштайні 20 країн оголосили про намір допомогти Україні зброєю.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать