Як родич заступника голови Ради Безпеки РФ "денацифікує" назви вулиць на Київщині

Як родич заступника голови Ради Безпеки РФ "денацифікує" назви вулиць на Київщині
Як родич заступника голови Ради Безпеки РФ "денацифікує" назви вулиць на Київщині
Знаєте, який головний недолік закону про деолігархізацію? Те, що ця законодавча ідея не має регіонального виміру. Хоча, проти регіональних монополістів у місцевій політиці та економіці можна було б проголосувтаи антифеодальний закон – бо все дуже погано, надто, коли такий феодал має зв’’язки з ворогом у Кремлі.

І цей феодальний лад треба негайно знищувати, пише журналістка Наталя Соколенко у своїй колонці на сайті УП

У Броварах феодала звати Віктор Поліщук – це, напевно, найбільший забудовник у місті, контролер більшості міської ради, компаньйон старшого і молодшого Януковичів та ексголовного податківця Клименка (Поліщук володіє або володів тц "Гулівер" у Києві) і родич заступника голови Ради Безпеки РФ та експрезидента Дмітрія Мєдвєдєва. Дружина Поліщука Лілія Резвая – племінниця Світлани Медведєвої, дружини Дмітрія Мєдвєдєва.

Віктор Поліщук qzhiqkzikhiddxzrz

Віктор Поліщук. Фото: brovary.net.ua

На міськраду цей родич ворога впливає через секретаря Броварської міської ради Сергія Богуцького, який був (а, можливо, є і зараз) директором підприємства Поліщука ТОВ "Техенерготрейд". Вплив на ухвалення рішень броварськими депутатами, подейкують, у Богуцького більше, ніж в обраного вже кілька разів поспіль Ігоря Сапожка (після того, як Сапожка пограбували й побили у власному будинку у 2020 р. його заповзятість у міських справах помітно знизилася).

Богуцький Сергій Васильович

Богуцький Сергій. Фото: brovary.net.ua

І от цей Богуцький, який без Поліщука (подейкують) гикнути не може, зараз – під час широкомасштабного кривавого вторгнення російських військових під п’яні улюлюкання Дмітрія Мєдвєдєва – опиняється в центрі скандалу зі спробою деукраїнізації-перейменування вулицю, назвали на честь Михайла Мельника – українського дисидента, члена Української гельсінської групи, що жив і помер на Броварщині.

Михайло Мельник вчителював і досліджував історію України. Його наукові праці вилучили співробітники КДБ, а потім звинуватили у крадіжці в магазині (чого, звісно, не було). Після обшуків кадебістів 34-річний Михайло Мельник вирішив накласти на себе руки, аби не здатися в полон, в радянську в’язницю.

Вулиця раніше мала назву радянського льотчика Коккінакі й на Михайла Мельника була перейменована у 2015 році. Тоді на виконання закону про декомунізацію в Броварах перейменували 74 вулиці. Проєкти для кожного перейменування готували відома краєзнавиця Марія Овдієнко і громадський активіст, майбутній голова Топонімічної комісії (2016-2021 рр) Дмитро Карпій. Пані Марія і Дмитро після перейменування ще й відбили кілька контратак від броварців, що виступили проти перейменувань. Іменем України суди підтвердили, що процедура перейменування було законною.

Із зараз, коли треба продовжувати перейменування і позбуватися назв на честь "пушкіністів" і "толстоєвських", влада Броварів вирішує позбутися в топоніміці міста назви українського героя. З цією ворожою ініціативою виступив депутат міськради Ігор Крепак, який сам мешкає на вулиці Мельника. Це людина із дуже сумнівною репутацією, з освітою в 10 класів.

Ігор Крепак

Ігор Крепак. Фото: brovary.net.ua

Ігор Крепак сам, в першу чергу, не хоче, щоби вулиця новила ім’я Мельника, бо, мовляв, Михайло Мельник – підозрюваний у крадіжці й самогубця. Уявляєте??? Це все одно, щоб хтось В’ячеславу Чорноволу у Незалежній Україні дорікав, що його підозрювали у зґвалтуванні (як КДБ) чи зневажав Олексу Гірника, що роком раніше за смерть Михайла Мельника вчинив акт самоспалення на могилі Шевченка на знак протесту проти російської окупації України.

Цей "добродій" Крепак з освітою 10 класів пройшов до міськради за списком "Європейської солідарності". Голова обласного відділення ЄС Роман Іваненко щось написав про технічні непорозуміння, мовляв, партія Крепака не уповноважувала, однак мандат у нього ЄС не забрала. Крепак зібрав підписи й запросив сусідів по вулиці на засідання комісії з перейменування, мовляв, не хочемо назву Михайла Мелльника, хочемо Старолісну.

8 членів комісії відхили цю пропозицію, а 6 підтримали. Серед них і оцей менеджер в бізнесових і політичних питаннях родича медведєва – секретар міськради Сергій Богуцький. І попри те, що комісія відхилила пропозицію, свідки кажуть, що Богуцький дав вказівку все одно виносити проєкт перейменування (деукраїнізації) вулиці на сесію.

У телефонному інтерв’ю для Українського радіо Сергій Богуцький сказав, що вказівки такої не давав, проєкт перейменування не виноситимуть на сесію. А Кріпак в коментарі сказав, що вирішив й собі поки зупинитися у любіюванні перейменування на післявоєнний час. Зрозуміло, що хлопці дали задню після скандалу на всю Україну, який зчинили Марія Овідєнко і Дмитро Карпій. В дискусію на захист вулиці Михайла Мельник вступив відомий історик, а зараз боєць ЗСУ Вахтанг Кіпіані, що дуже допомогло розголосу і послабила позиції ініціаторів деукраїнізації Броварів.

У формі ходить й ініціатор перейменування Ігор Крепак – він записався у ДФТГ. Я звернулася до відповідних органів із вимогою перевірити законність і безпечність перебування у лавах ДФТГ громадянина Крепака з огляду на його сумнівну репутацію та ще деякі делікатні характеристики, що, на мій погляд, не дозволяють йому носити зброю. І ще одне звернення готую щодо законності перебування людини з 10-ма класами освіти на посаді в.о. директора Краєзнавчого музею Броварів, куди його призначили нещодавно. Його зв’язок із менеджером родича медведєва секретарем міськради Броварів Сергієм Богуцьким відстежується ще з 2019 року.

Дмитро Карпій пригадує, що після потрапляння до міськради Ігор Крепак узяв участь у продажі знайденого на Броварщині срібника часів Київської Русі. Монету викупив секретар міськради Сергій Богуцький для Броварського краєзнавчого музею, де вона тепер експонується. З цією подією свідки та джерела в Броварській міській раді пов’язують призначення Ігоря Крепака на посаду в. о. директора музею, попри відсутність необхідної освіти. А його зв’язки із Сергієм Богуцьким відтоді стали називати дружніми.

Наразі спроба деукраїнізації провалилася. Богуцький і Крепак в коментарях для Українського радіо перекладають як гарячу картоплину ідею з деукраїнізацією вулиці на мешканців Броварів, мовляв, "люди хочуть". Послухайте ефір на Українському радіо про цю скандальну історію й про те, як влада має реагувати на те, чого хочуть люди. Справжня влада, а не васали олігархів із родинними зв’язками у Кремлі.

Наталя Соколенко, опубліковано у виданні Українська правда

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА

Читайте більше новин по темі:


Распечатать