Статки Ріната Ахметова зменшилися на 64% – Forbes
Головною причиною стала втрата 2/3 бізнесу "Метінвесту", йдеться у матеріалі "Forbes Україна".
Основну частину стану (46%) Ахметова, як і раніше, становить промислова група "Метінвест". У травні аналітики оцінили її вартість у $3 млрд, з яких $2,25 млрд – частка Ахметова.
Також найважливішими серед активів є приватна та комерційна нерухомість з оцінкою $650 млн, які займають 13-відсоткову частку в стані. 12% майна – це ДПЕК, вартість якої впала більш ніж утричі за час війни: з $1,92 млрд. до $580 млн.
Готівка та інші ліквідні активи бізнесмена оцінили приблизно в $300 млн (6% статків), враховуючи попередні виплати дивідендів. 5% статків – це один із найбільших банків в Україні – ПУМБ, вартість якого зараз становить $250 млн. Транспортна компанія "Лемтранс" коштує $225 млн і також займає 5-відсоткову частку в загальному стані Ахметова.
Футбольний клуб "Шахтар" (3% стану) подешевшав із $275 млн у лютому до $150 млн у липні, більша частина коштів – це трансферна вартість футболістів.
Найсильніше подешевшали медіаактиви Ріната Ахметова, коли SCM передав державі всі ліцензії на мовлення "Медіа Групи України". 21 липня Нацрада з питань теле- та радіомовлення анулювала дозволи. Раніше цей сегмент стану оцінювався у $200 млн.
Також багато активів Ахметов втратив за рахунок втрати доступу до обробітку земель у Донецькій області площею 85 тис. га. Це був основний регіон роботи його с/г підприємств. "Метінвест" втратив свою вартість за рахунок окупації ММК ім. Ілліча та "Азовсталі" у Маріуполі, а також скорочення роботи гірничо-збагачувальних комбінатів та інших заводів на Донбасі.
Попри все це Ахметов залишається найбагатшою людиною України. На другому та третьому місцях, згідно з рейтингом Forbes, – Віктор Пінчук ($2 млрд) та Вадим Новинський ($1,4 млрд).
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Распечатать