ЄС може запровадити санкції проти Туреччини через співпрацю з Росією, – Financial Times
Про це пише видання Financial Times з посиланням на шістьох чиновників із ЄС.
Як повідомляють журналісти, європейські політики серйозно стурбовані зближенням Туреччини та Росії. Йдеться, зокрема, про нарощування товарообігу та співробітництво в галузі енергетики, фінансів та торгівлі двох держав.
Офіційні переговори щодо запровадження санкції проти Туреччини в Євросоюзі поки що не проводилися. Тим не менш, європейські чиновники пильно стежать за розвитком відносин між Москвою та Анкарою, готуючись відреагувати у разі потреби. Наприклад, розглядається можливість тиску на західні компанії та банки, щоб вони пішли з турецького ринку або, як мінімум, суттєво скоротили свою присутність у країні.
"Я б не виключав будь-яких негативних дій, якщо Туреччина надто зблизиться з Росією", – зазначив один із європейських дипломатів.
Видання уточнює, що такі заходи здатні підірвати економіку в Туреччині, яка так страждає від інфляції.
Водночас єдиної думки в європейських країнах щодо санкцій проти Анкари немає. Швидше за все, багато країн не захочуть остаточно втратити собі прибутковий турецький ринок, тому можуть висловитися проти такого рішення.
В Анкарі чудово знають, чим загрожує країні зближення із країною-агресором, продовжує видання. Більше того, у червні заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо проводив робочу зустріч із представниками турецького бізнесу та банків та попереджав їх про готовність Вашингтона запровадити вторинні санкції за співпрацю з РФ. Незважаючи на це, президент Туреччини Реджеп Ердоган уже анонсував розвиток на території країни російської платіжної системи "Мир", що є якраз такою можливістю для обходу західних санкцій.
Крім цього, Росія та Туреччина домовилися про оплату постачання російського газу за рублі.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА