Війна проти України обмежує амбіції Путіна в Арктиці – The Hill
Активна мілітаризація Росії та подальше вторгнення в Україну не лише спонукало Фінляндію та Швецію приєднатися до НАТО, а й змусило арктичні країни посилити оборону, пише The Hill.
Контроль над Арктикою відкриває нові торгові можливості та доступ до ресурсів, у чому зацікавлена Росія.
«(Президенту РФ Владіміру ) Путіну потрібна Арктика. Російський «арктичний шовковий шлях» покликаний забезпечити судноплавство між Європою та Азією в обхід Суецького та Панамського каналів», - йдеться у матеріалі.
Вже зараз частина російського Північного морського шляху вздовж узбережжя Сибіру влітку вільна від льоду. Тоді як Північно-західний прохід через Канадський Арктичний архіпелаг недостатньо розвинений і перспективний.
, - зазначається у матеріалі.
Росія активно використовує сибірське узбережжя у промислових цілях, водночас Канада блокує розробку величезних арктичних запасів нафти та газу, відкритих у 1980-х роках.
РФ також активно мілітаризує регіон: у Владивостоці та на базі поблизу Аляски зосереджена третина російських військових кораблів та підводних човнів, оснащених ядерною зброєю. А на Кольському півострові, що межує з Фінляндією і Норвегією, розташований штаб Північного флоту РФ.
Сполучені Штати тримають на Алясці більше сучасних винищувачів, ніж у будь-якій іншій точці світу, а Арктична повітрянодесантна дивізія налічує 12 тисяч військових. У маневрах беруть участь скандинавські країни, Велика Британія та інші країни регіону.
, - йдеться у матеріалі.
Водночас війна проти України б’є по арктичними амбіціями Кремля, а західні санкції закривають Росії доступ до сучасних технологій і руйнують економіку агресора. А після вторгнення в Україну країни-лени Арктичної ради відмовилися брати участь у засіданнях разом із РФ.
Посилення присутності в Арктиці для Росії – геополітичний проєкт, який цілеспрямовано реалізується з початку 2000-х років. Росія претендує на те, щоб стати головною арктичною державою.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Читайте більше новин по темі:
Распечатать