Хакери вкрали секретні документи про озброєння та місію НАТО у країнах Балтії
Про це повідомляє ВВС .
Так, хакерам вдалося отримати доступ до даних, пов’язаних із великим європейським виробником зброї – MBDA Missile Systems, європейською компанією зі штаб-квартирою у Франції.
Вкрадені дані продаються на російських та англійських форумах. Обсяг інформації становить 80 Гб, а ціна - 15 біткоїнів (приблизно 321 тисяч доларів). Хакери стверджують, що вже продали добірку документів як мінімум одному невідомому покупцю.
В оголошенні про продаж вкрадених даних хакери стверджували, що мають "засекречену інформацію про співробітників компаній, які брали участь у розробці закритих військових проектів", а також "проектну документацію, креслення, презентації, відео- і фотоматеріали, контракти і листування з іншими компаніями".
Безкоштовний зразок даних обсягом 50 Мб, який вдалося переглянути ВПС, включає документи з позначками "Конфіденційно НАТО", "Для обмеженого користування НАТО" та "Несекретна контрольована інформація".
Крім зразка, злочинці надали електронною поштою додаткові документи, у тому числі два з позначкою "Секретно НАТО".
Хакери не підтвердили, з яких джерел вони видобули матеріали.
Реакція компанії
MBDA визнала, що стався витік і у виставленому на продаж пакеті є документи, що належать їй, проте фірма запевняє, що в вкрадених файлах не було нічого секретного.
"Внутрішня перевірка компанії показала, що дані, доступні в Інтернеті, не є секретними, ні конфіденційними", - заявили в компанії.
Однак деякі з документів, які, наскільки відомо, були викрадені з MBDA, позначені як "службова інформація, яка не підлягає розголошенню чи відтворенню".
Що кажуть у НАТО
У НАТО в свою чергу заявили наступне: "Ми оцінюємо ситуацію з даними, ймовірно вкраденими з MBDA. Ми не бачимо жодних ознак того, що було порушено недоторканність будь-яких мереж НАТО".
На думку колишнього чиновника, ймовірність того, що ці документи були розсекречені, невелика - з огляду на те, що більшість файлів, мабуть, було створено у період з 2017 по 2020 рік.
"У НАТО занадто багато засекречених документів, але це маркування не марне. Вона ставиться упорядником даних, і гриф "СЕКРЕТНО НАТО" не застосовується будь-де. Це дійсно та інформація, яку НАТО не хоче оприлюднити", - сказав він.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Распечатать