У Міноборони спростували черговий фейк про військовий облік жінок
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заступника міністра оборони Ганну Маляр у Facebook .
Вона зазначила, що Міноборони розробило та передало у Верховну раду пропозиції змін до закону "Про військовий обов’язок та військову службу" щодо добровільної постановки на військовий облік жінок.
Маляр наголошує, що постановка жінок на військовий облік встановлена законом, тому Міноборони та Генштаб не можуть її змінити самостійно, оскільки це повноваження Ради. Якщо ж будуть ухвалені зміни – оборонні відомства їх виконають.
Вона додала, що на сьогодні немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку. Однак у ЗСУ залишається потреба у спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.
Тому, у разі ухвалення змін до закону, Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок та скоротить перелік до оптимальної потреби.
"Ще раз нагадую - йдеться про добровільну постановку на військовий облік. Нагадаю, що з 2014 року жодна жінка примусово на фронт не потрапила - лише за її згодою", - додала Маляр.
Передісторія
У жовтні 2022 року набирає чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким українки певних професій мають стати на військовий облік.
До переліку з професій віднесли: медичну справу, маркетинг, інженерію, харчові технології, журналістику – всього 14 спеціальностей та 7 суміжних з ними професій. При цьому жінки, сфери діяльності яких не вказані вище, можуть стати на військовий облік у добровільному порядку.
Обов’язковість постановки жінок на військовий облік визначено законом і саме цей аспект у документі запропонував змінити Міноборони, ініціювавши розробку законопроекту.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Читайте більше новин по темі:
Распечатать