У Чернігові патрульному дали 5 років за незаконне проникнення та вбивство

У Чернігові патрульному дали 5 років за незаконне проникнення та вбивство
У Чернігові патрульному дали 5 років за незаконне проникнення та вбивство
У Чернігові колишнього патрульного поліції Ярослава Цибаня визнали винним у незаконному проникненні у житло та перевищенні повноважень, що призвело до тяжких наслідків.

Про це редакція 368.media дізналася із вироку Новозаводського суду за ч.2 ст.162, ч.ч.2,3 ст.365 КК.

У середині квітня троє поліцейських прибули до приватного будинку на виклик щодо можливих незаконних чоловіків, які проживали спільно з матір’ю. На місці інформація начебто не підтвердилася і господиня відмовилася відчиняти двері. Тоді вони силоміць стали прориватися в будинок і загрожувати зброєю.

Обвинувачений вистрілив у повітря з автомата Калашнікова, демонструючи перевагу над жінкою. Не становлячи жодних документів, поліцейські проникли до будинку, а саме на веранду. Далі прохід у коридор зачиняли двері із навісним замком. Щоб зашкодити замок, інспектор поліції вистрілив. Куля пробила дерев’яні двері і потрапила в живіт чоловікові, що стояв у коридорі. Після госпіталізації до лікарні потерпілий помер.

У червні та липні суд вже виніс вироки двом поліцейським, які були на місці події. Їх, крім іншого, звинувачували у приховуванні тяжкого злочину. Після смертельного поранення людини інспектори поліції почали збирати відстріляні гільзи. Автомат, з якого вбито людину, поліцейські сховали спочатку в гараж, а потім в одну з квартир. Згодом автомат розібрали та викинули у річку Десна.

Двоє нестріляючих патрульних було засуджено до 4 років позбавлення волі зі звільненням із випробувальним терміном. Також їм забороняється наступні 2 роки обіймати посади в органах Нацполіції.

Третього поліцейського засудили до тюремного покарання. У вироку написано, що він визнав провину і розповів, що автомат за порадою колег викинув у водойму. Під час досудового слідства повністю відшкодував матеріальну та моральну шкоду потерпілій, щиро покаявся та просив суворо не карати.

Адвокат обвинуваченого просив додатково визнати пом’якшувальною обставиною надання допомоги потерпілому безпосередньо після скоєння злочину. Поліцейський викликав медиків та знайшов авто для доставки потерпілого до лікарні. Захисник також звертав увагу на складну оперативну обстановку в регіоні, пов’язану із збройною агресією Росії та невпорядкованість дій співробітників поліції після скоєного злочину.

Прокурор підтвердив активну позицію обвинуваченого у розслідуванні справи, що він сприяв встановленню істини. Потерпіла підтвердила відшкодування їй моральної та матеріальної шкоди та не наполягала на строгому покаранні.

Враховуючи пом’якшувальні обставини та позитивні характеристики підсудного, суд все ж таки вважав неможливим призначити умовне покарання. Суд звертає увагу на те, що скоєні злочини суспільно небезпечні і всі правоохоронці зобов’язані їх, а сама караність таких дій виступає засобом їх стримування. Колишнього патрульного засудили до 5 років за ґратами.

Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА

Читайте більше новин по темі:


Распечатать