Після від’їзду з Москви посол США Салліван хоче піти і з державної служби
Про це пише New York Times.
Washington Post додає, що відхід 62-річного Саллівана з посади глави місії США був очікуваним, оскільки посли в Росії зазвичай служать близько 3 років (Саллівана послом до Росії відправив Трамп у грудні 2019 року, вступив на посаду тільки в лютому наступного року, а новий президент Байден попросив його продовжити роботу – Ред.).
Салліван вважається неоднозначною, але однією з ключових постатей зовнішньополітичного відомства США. Він обіймав посаду заступника державного секретаря Майкла Помпео при Дональді Трампі і майже місяць виконував обов’язки голови Державного департаменту, коли президент США звільнив Рекса Тіллерсон і колишній голова ЦРУ Майк Помпео чекав на призначення.
До дипломатів потрапив із юристів. Салліван також працював у Пентагоні, Мін’юсті та Міністерстві торгівлі. Він племінник останнього посла США в Ірані Вільяма Саллівана.
До призначення в Росію він пропрацював у Держдепартаменті США лише два роки, але дуже швидко просунувся по службі.
У першій же Facebook-публікації на посаді посла в Росії він заявив, що розраховує на діалог з урядом Росії з питань безпеки, Арктиці, денуклеаризації Корейського півострова, Афганістану та дослідження космосу.
На першій же зустрічі з російськими журналістами заявив, що "вже багато десятиліть вважає себе великим шанувальником радянського та російського хокею", а також зізнався, що Трамп доручив йому зробити "все, що в моїх силах, щоб постаратися покращити відносини між США та Росією" .
Вже після вступу на посаду, Салліван раптом потрапив до чорного списку Трампа, куди увійшли урядовці нелояльні до тодішнього господаря Білого дому.
Читайте більше новин по темі:
Распечатать