Bloomberg: Мобілізація в РФ радше продовжить війну, ніж вплине на її результат
Рішення Путіна призвати 300 тисяч резервістів для посилення своїх військ в Україні радше продовжить війну, ніж вплине на її результат, пише Bloomberg.
Тим не менш, це може допомогти Кремлю виграти час для реалізації ширшої стратегії, включаючи посилення енергетичної кризи в Європі та загрозу ядерного удару по невизначених цілях, спрямованого на підрив іноземної військової та фінансової підтримки для Києва.
Все, що стосується рішення Путіна про часткову мобілізацію, оточене питаннями, включно з доцільністю самої кількості (мобілізованих). Серед інших невідомостей – швидкість, якість і цілі масових навчань, які ось-ось розпочнуться.
Мобілізація задля ротації виснаженого війська
Але базові підрахунки показують, що програма поетапного набору новобранців в Росії буде спрямована більше на відновлення спроможності та ротацію виснажених бойових частин, ніж на надання нових сил, кажуть військові аналітики як у Вашингтоні, так і в Москві.
Восьмий місяць окупанти перебувають у польових умовах
За підрахунками союзників Києва, Росія не тільки втратила в Україні близько 80 тисяч солдатів убитими або пораненими, але й через недостатню кількість живої сили для ротації багато військ уже восьмий місяць проводять у польових умовах.
«Я не впевнений, що це дорівнює ескалації, але це подовжує час, який потрібен Україні для перемоги», — сказав Ігор Левченко, керівник відділу стратегічного моделювання New Geopolitics, Київського Аналітичного Центру.
Одним із небагатьох стратегічних успіхів Росії було уповільнення поставок зброї зі США та від інших союзників в Україну шляхом погрози ескалації. Це затримка поставок систем озброєнь – від протитанкових ракет Javelin до реактивних систем залпового вогню HIMARS. Левченко побоюється, що передача цих видів озброєння таки може спровокувати відповідь Росії.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Читайте більше новин по темі:
Распечатать