Соціологи розповіли, скільки українців хотіли б назавжди виїхати з України
Про це свідчать результати соціологічного опитування проведеного фахівцями Київського міжнародного інституту соціології.
Згідно з результатами опитування, станом на вересень 2022 року переїхати на постійне місце проживання до країн ЄС чи СА готові лише 7% українців із опитаних. До речі, у жовтні 2020 року, коли активні бойові дії велися лише локально на території Донецької та Луганської областей, назавжди виїхати з України було готово набагато більше громадян. Тоді йшлося про 28% відсотків охочих.
Проте КМІС наголосив, що результати можуть бути з незначною похибкою через те, що вже зараз 10% населення України перетнули кордон України та проживають в інших країнах як біженці.
Соціологи також дослідили, жителі яких регіонів України найохочіше хочуть виїхати закордон назавжди.
Найбільше готові змінити українське громадянство на європейське готові жителі південних областей (9%). Найменше до еміграції готові ті, хто проживає у західних регіонах країни (6%). Зауважимо, що два роки тому, 202-го, саме цей регіон лідирував за кількістю бажаючих отримати іноземне громадянство. Тоді соціологи говорили про цифру 30% від усіх опитаних.
Крім того, соціологи інституту досліджували, які вікові категорії зараз є найбільш мобільними.
Найвищий результат (13%) виявився в українців віком від 18 до 29 років. Далі йде вікова група з показниками від 30 до 39 років (11%). Найменш готові емігрувати та отримувати громадянство іншої країни українці віком від 70 років.
Соціологи з 7 по 13 вересня 2022 року в телефонному режимі опитали 2 тисячі українців з усіх регіонів нашої держави, за винятком Криму.
Ситуация в Северодонецке меняется каждый час, город ровняют с землей, – глава ВГА
Читайте більше новин по темі:
Распечатать