WP: На обміні Медведчука на “азовців” наполіг Путін. ФСБ була проти

WP: На обміні Медведчука на “азовців” наполіг Путін. ФСБ була проти
WP: На обміні Медведчука на “азовців” наполіг Путін. ФСБ була проти
Президент Росії Володимир Путін особисто наполіг на обміні полонених захисників “Азовсталі” на Віктора Медведчука.

Про це повідомляє Washington Post із посиланням на американських та українських чиновників.

Путін не прислухався до попередження ФСБ РФ про те, що обмін 215 полонених, включаючи 10 іноземців та 5 командирів, які здалися в полон на “Азовсталі”, на Медведчука та 55 росіян з українського полону викличе негативну реакцію серед його прихильників.

“Показово, що Путін вважав за краще обміняти свого прихильника і однієї з довірених осіб в Україні Медведчука, на героїв Маріуполя. В Україні дуже багато хто радів, що повернули додому доблесних воїнів, а в Москві дуже багато хто з огидою побачив, що для Путіна дійсно важливо”, – сказало одне з американських джерел.

Українські чиновники в бесіді з WP зазначили, що нерівноцінний обмін, у якому випущених на свободу українців майже вчетверо більше, ніж росіян, а також той факт, що 108 із них представляли полк “Азов”, стурбував ФСБ Росії.

“ФСБ була категорично проти. Вони усвідомлювали наслідки того, як угода виглядатиме для громадськості”, – додало одне з джерел.

Президент Володимир Зеленський називав повернення полонених перемогою держави, а ось у РФ рішення Путіна різко засудили.

“Посередником, який обмінювався повідомленнями між Москвою та Києвом, був російський олігарх Роман Абрамович, який перебуває під санкціями Європейського Союзу за його тісні зв’язки з Путіним. Абрамович протягом кількох місяців курсував між Ер-Ріядом та Москвою, щоб домовитися про обмін, обговорюючи питання з директором ФСБ Олександром Бортниковим та головою адміністрації Зеленського Андрієм Єрмаком”, – пояснили у виданні.

Знайомі з цим питанням стверджують, що Абрамович інформував українських чиновників про погляди Кремля, навіть попри те, що деякі з перших помічників Зеленського сумнівалися, що Путін зрештою схвалить угоду, що планується.

У Держдепартаменті США анонімні джерела також зазначили, що обмін “азовців” на Медвечука показав, наскільки він був важливим для Путіна.

Резніков зустрівся з міністром оборони Туреччини