Війна все спише: як Міністерство юстиції України збагачується та допомагає рейдерству
Корумпованість членів Центральної Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг у сфері державної реєстрації набирає обертів, про це свідчать наступні обставини.
Так, 05.09.2022 року в закритому режимі, без виклику сторін та без відеозапису відбулось засідання Центральної Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність державного реєстратора, суб’єктів державної реєстрації територіальних органів Міністерства юстиції. Присутні члени Колегії: В.Хардіков, О.Кухтик, В.Дубовик, Л.Архіпова, В. Матей, які задовольнили абсолютно безпідставну скаргу ТОВ «НЬЮЛАЙТ», яка в жодному разі не могла бути задоволена з огляду на норми чинного законодавства України.
Загалом же слід зазначити, що Центральна Колегія Міністерства юстиції України, прикриваючись воєнним станом, перейшла в абсолютно непрозорий режим роботи – розглядають скарги без участі та виклику сторін, позбавивши можливості зацікавлених осіб донести важливі відомості та свої позиції до Колегії в ході відкритого розгляду. Також на засідання не допускаються представники преси і відеозапис засідання не ведеться! Про що це може свідчити? Лише про одне.
Про створення сприятливих умов для свого особистого збагачення та прийняття рішень всупереч законів і людської моралі. «Адже в країні війна і всім не до цього», - як вони вважають.
Бенефіціаром корупційної оборудки є одіозний рейдер Сергій Шапран, який відомий читачам масштабними крадіжками газу з розподільчих мереж, за наслідками чого ГУ НП в Київській області розслідувалось кримінальне провадження за заявою Київоблгазу. Проте внаслідок корумпованості органів поліції справу вдалося «покласти під сукно». Фактично Сергій Шапран маніпулює Колегією Мін’юсту, подаючи від підконтрольних структур періодично скарги, сподіваючись отримати більш лояльний склад Колегії, з якими вдасться домовитись. Зокрема Колегія Мін’юсту вже розглядала від підконтрольних Сергію Шапрану структур: ТОВ «СП «АТАД К», ТОВ «ВЕБ ДИЗАЙН ЕНД СОФТСОЛЮШНЗ», ТОВ «ГЛОБАЛ ЕНТЕРПРАЗІС» близько 70 скарг щодо нерухомого майна ТОВ «НДЦ «ОБРІЙ» і всі вони були відхилені. В грудні 2021 року Львівська регіональна колегія Мін’юсту проявила принциповість та прийняла законне рішення на користь інвесторів та законного власника приміщень (ТОВ «НДЦ «ОБРІЙ»), з цим погодився Міністр юстиції Д. Малюська, ухваливши близько 70 наказів про відмову в задоволенні скарг рейдерів.
Але, в очевидь вказані вище чиновники Колегії Мін’юсту вирішили різко покращити свій майновий стан і незважаючи на попередні 70 відмов, Колегія знову приймає до розгляду чергову скаргу від іншої підконтрольної Шапрану С. В. структури – ТОВ «НЬЮЛАЙТ», призначає її розгляд та 05.09.2022 задовольняє в утаємниченому кулуарному режимі скаргу ТОВ «Ньюлайт» щодо приміщень в житлово-офісному комплексі «Патріарх-Холл» по вулиці Саксаганського 80 у місті Києві, не повідомивши взагалі про призначений розгляд та фактично позбавили можливості висловити свою позицію людям, які є інвесторами вказаного будинку, а їх близько 10 осіб.
Ясна річ, що під час доповіді головного спеціаліста О. Кухтик, яка доповідала про скаргу ТОВ «НЬЮЛАЙТ» на рішення приватного нотаріуса Київського міського округу Зуєвої Н.В. та приватного нотаріуса Київського міського округу Войтовського В.С. запитань у членів комісії та пропозицій не надходило! Очевидно що їм перед призначенням і розгляду справи надійшли «кращі пропозиції в конверті» від Шапрана Сергія Валентиновича.
Скарга ТОВ «Ньюлайт» взагалі та за будь-яких обставин не могла бути задоволена, виходячи з наступного:
1) пропуск строків на подання скарги (відповідно до ч. 3 ст. 37 та п. 1 ч. 6 ст. 37 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»)
2) оскаржувані реєстраційні дії ПН КМНО Зуєвої Н. В. та ПН КМНО Войтовського В. С. вже були предметом розгляду Міністерства юстиціїУкраїни.
3) оскаржувані реєстраційні дії ПН КМНО Зуєвої Н. В. та ПН КМНО Войтовського В. С. щодо нерухомого майна за адресою: м. Київ, вул. Саксаганського, 80, - є предметом судового спору.
4) оскаржувані реєстраційні дії не порушують жодних прав та законних інтересів ТОВ «НЬЮЛАЙТ».
5) оскаржувані реєстраційні дії вчинено на підставі чинних та ніким не оспорених і не скасованих правочинів. Колегія не має права втручатися в цивільно – правові відносини та скасовувати реєстраційні дії.
Результат рішення: «кинуті інвестори» та збагачені рейдери на загальну площу приміщень 11 000 кв.м, вартість яких становить 22000000 доларів США. На даний час, ТОВ «НДЦ «ОБРІЙ» було подано заяву до НАБУ відносно посадових осіб Центральної Колегії Мін’юсту.
Автор: Анжела Дика
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать