На Київщині зафіксовано випадок сибірської язви
Про це у середу, 19 вересня, повідомили на сайті Держпродспоживслужби. Фахівці установи провели спеціальне розслідування, щоб встановити причини виникнення збудника небезпечного інфекційного захворювання.
Нині встановлено, що у зазначеному господарстві утримується 337 кіз, інших тварин не фермі немає. Поголів’я тварин перебуває під наглядом спеціалістів державної лікарні ветеринарної медицини. Тварини клінічно здорові.
В установі затвердили план заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища сибірки, зокрема запровадили карантин.
"Упродовж останніх років епізоотична ситуація по сибірці в Україні є контрольованою завдяки активній імунізації тварин та швидким реагуванням ветеринарних спеціалістів", – зазначили у Держпродспоживслужбі.
Що відомо про захворювання
Сибірка – гостре небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей. Його спричиняє збудник Bacillus anthracis.
Сибірська виразка може потрапити до людини від контакту із зараженою твариною через шкіру – подряпини чи порізи. Другий спосіб заразитися – з’їсти заражене м’ясо. Захворювання не передається від людини до людини.
Симптоми хвороби:
– сильний головний біль;
– висока температура;
– загальне нездужання;
– біль у грудях і задуха (у разі легеневої форми);
– діарея з кров’ю;
– ріжучі болі в животі і блювання з кров’ю (при кишковій формі).
Захворювання починається гостро, у хворого стрімко підвищується температура тіла, виникає озноб, збільшуються лімфатичні вузли, через тиждень симптоми поступово стихають. У місці проникнення інфекції виникає пляма, далі утворюється везикула та виразка. Згодом розміри виразки збільшуються і уражаються все більші ділянки тіла.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать