Втеча ЗС РФ із Харківської області: командувача "наступом" підвищили до генерала, – Reuters

Втеча ЗС РФ із Харківської області: командувача "наступом" підвищили до генерала, – Reuters
Втеча ЗС РФ із Харківської області: командувача "наступом" підвищили до генерала, – Reuters
Російський полковник Іван Попов, який командував окупантами у місті Балакея Харківської області, отримав підвищення до генерала після відставлення.

Про це йдеться у розслідуванні агентства Reuters.

Автори матеріалу ознайомилися з документами, офіцерськими зошитами та щоденниками, які загарбники залишили під час відступу у Балаклії. З’ясувалося, що Попов та багато його старших офіцерів служать в 11-му армійському корпусі зі складу Балтійського флоту ВМФ Росії.

До повномасштабної війни в Україні Попов брав участь у чеченських війнах та у вторгненні до Грузії у 2008 році. Його дружина підтвердила Reuters, що командував військами на сході України. Під час відступу ЗС РФ із Харківської області він отримав поранення та провів місяць у лікарні.

Іван попів, генерал Іван попів, харківська область Іван попів qdqiqhzikeiqdtzrz

Під час перебування у шпиталі він отримав звання генерала і збирався вирушити на нове завдання, але куди саме дружина не сказала.

Проблеми із озброєнням — чому війська РФ залишили Харківську область

В офіцерських записах розповідається, як у липні російські війська під Харковом почали стикатися із серйозними викликами. Українські військові перейшли до визволення Гракова. Командувач Західним військовим округом наказав не складати цей населений пункт

ЗС РФ під час операції втратили танк, 2 бронетранспортери та іншу техніку. Декілька десятків людей було поранено, 7 загинули і 17 зникли безвісти, йдеться у звіті на ім’я Попова від 21 липня.

Після цієї операції Попов звернувся до начальства із проханням нагородити солдатів медалями за хоробрість. Двоє військових зі спілкуванням з Reuters зізналися, що не отримали нагороди.

документи вс рф, балаклія

Журналісти дізналися, що до кінця серпня війська РФ у Харківській області зазнавали труднощів через брак озброєння, частішали випадки дезертирства.

За кілька тижнів до відступу ЗС РФ потрапили під сильний обстріл із ракетних установок HIMARS. Високоточні ракети неодноразово вражали командні пункти ворога. Один з офіцерів, який прослужив у військах Балаклії 3 місяці, розповів Reuters, як його друг сплив кров’ю на початку вересня після українського удару по командному пункту у сусідньому селі.

"Це гра в рулетку. Вам або пощастить, або вам не пощастить. Снаряди можуть приземлитися будь-де", - зазначив він.

Успішні атаки ЗСУ змусили командування у Балаклії подумати над збільшенням чисельності військ у місті, але укомплектувати підрозділи вийшло лише на 71%. У деяких підрозділах цей показник був на рівні 20%. Офіцери скаржилися на відсутність боєприпасів та безпілотників.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать