Справа Альперіна: суд передав до управління АРМА понад 113 млн грн
Вищий антикорупційний суд наклав арешт майже на 3 млн грн, а також передав до управління Національного агентства з розшуку та менеджменту активів загалом понад 113 млн грн, заарештованих у рамках однієї зі справ стосовно бізнесмена Вадима Альперіна.
Таке рішення 25 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє « Слово і справа ».
«Клопотання детективу НАБУ про арешт та передачу в управління майна, подане в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 52020000000000725 від 16.11.2020, — задовольнити частково. Накласти арешт (із забороною користування та розпорядження) на кошти у безготівковій формі, розміщені на рахунку Київської митниці ДФС у сумі 2 741 799,09 грн, що надійшли від ТОВ «ТРАНСЬКИЙ БУД» та у сумі надійшли 30 963,93 грн від ТОВ « АКСОН МАКСИМА ТРЕЙД». Передати АРМА для здійснення заходів з управління на підставах, у порядку та на умовах, визначених ст. ст. 19, 20 Закону України «Про АРМА», кошти у безготівковій формі, розміщені: на рахунку Київської митниці ДФС у сумі 2 741 799,09 грн, що надійшли від ТОВ «ТРАНСЬКИЙ БУД» та у сумі 30 963,93 грн, що надійшли від ТОВ "АКСОН МАКСИМА ТРЕЙД"; на рахунку Київської міської митниці ДФС у сумі 110 945 672,77 грн, що надійшли від ТОВ «ПРОГРЕС-ТРЕНД», — йдеться у рішенні.
Як відомо, суд узяв Альперіна під варту із заставою у 70 млн грн. Пізніше він вніс цю суму та вийшов із СІЗО під обов’язки. Щоправда, пізніше порушив один із них, не здавши на зберігання ізраїльський паспорт, що дозволяв виїзд за кордон. Тому апеляційна палата ВАКС стягнула на користь держави 35 млн. грн. і збільшила її заставу до 76,6 млн. грн. Пізніше суд знову поклав на Альперіна обов’язки.
Нагадаємо, за версією слідства , Альперін створив та очолив злочинну організацію, яка займалася ввезенням в Україну товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили в НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які виготовляли в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії зазначали занижену вартість товарів.
Після цього митники відмовляли у цих деклараціях, оскільки вартість була вказана хибна. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість товарів, що ввозилися, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили в Україну за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер із тканинами.
Джерело: skelet.info
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать