Витрати на таємні ремонти пошкоджених війною будинків у Бучі досягли 50 млн. гривень
Договори передбачають проведення різних робіт — від ремонтів фасадів та покрівель до заміни вікон та дверей. Проте перевірити хід їх виконання та готовність громадськості не вдасться, адже в жодному з опублікованих документів адреси робіт не вказані. У міськраді пояснили це ноу-хау змінами у законодавстві, згідно з якими замовник має право такої інформації не афішувати, якщо вона може нести ризики йому чи виконавцю робіт. У депутатському корпусі Бучі про такі договори не знають. Водночас, у громадськості запідозрили, що така вибірковість в оприлюдненні інформації може нести передусім корупційні ризики.
Як стало відомо KВ з даних публічного модуля аналітики BI.Prozorro , у період з 12 вересня по 3 листопада поточного року Бучанська міська рада без конкурсів уклала за результатами публічних закупівель 8 договорів на проведення ремонтних робіт у житлових будинках Бучі та населених пунктах товариства. Загальна ціна цих договорів становила 49,98 млн. гривень.
Сім договорів підписано на виконання ремонтних робіт у житлових багатоповерхівках Бучі, ще один – у житлових будинках на території громади. Договори передбачають різні види робіт - ремонт фасадів, покрівель, заміну вікон та дверей, внутрішні оздоблювальні роботи. При цьому в жодному з опублікованих документів не вказано адреси, за якими виконуватимуться роботи. У двох договорах не вказано навіть термінів виконання робіт, лише уточнення, що договори діють до кінця поточного року.
Підрядників Бучанська міськрада обрала без конкурсу. Усі закупівлі містять позначку «Українська визвольна війна». Це означає, що вони проводяться на основі розпорядження Кабміну від 28 лютого 2022 р. № 169 щодо здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт та послуг в умовах воєнного стану. Для виконання зазначених робіт бучанська влада на власний розсуд, без конкуренції обрали трьох підрядників — підприємця Сергія Цибульського, ТОВ «Нідком» та ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Білд Лайф».
На найбільшу суму — 67% або майже 33,5 млн. гривень — укладено договори з підприємцем Сергієм Цибульським. На 25% коштів або 12,5 млн гривень підписано договори з ТОВ «Нідком», на 8% або 3,95 млн гривень, що залишилися, — з ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Білд Лайф».
Нагадаємо, що у вересні, коли було підписано перший такий договір без адреси, у відповідь на запит КВ у Бучанській міськраді пояснили, що адреса виконання робіт в опублікованих документах не вказана на підставі п.3.8 Закону України від 16.08.2022 року № 2526-IX від «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“ та інших законів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану».
Відповідно до цього закону, замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження, місцезнаходження підрядників та місце постачання товарів, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника чи постачальників.
Як саме така інформація може завдати комусь шкоди — не уточнюється. При цьому в міськраді зазначили, що роботи проводять у будинках, які постраждали внаслідок російської військової агресії.
KВ звернулася до депутатів Бучанської міськради за коментарем щодо таких договорів, проте жоден депутат, з яким вдалося поспілкуватися, про них не знав. Також обранці не змогли пояснити, як саме публікація адреси робіт може зашкодити інтересам їхнього замовника чи виконавця.
Олег Квашук
« », – прокоментував депутат Бучанської міськради Олег Квашук (ВО «Батьківщина»).
Тетяна Сорокіна
« », — зазначила депутат Бучанської міськради Тетяна Сорокіна («Слуга народу»).
Немає інформації про такі договори і депутатка Ірина Ярмоленко («Нові особи»).
Водночас у громадськості запідозрили, що така вибірковість в оприлюдненні інформації може мати корупційні ризики.
Віктор Бархоленко. Витрати на таємні ремонти пошкоджених війною будинків у Бучі досягли 50 млн. гривень
», — громадський діяч і мешканець Бучі Віктор Бархоленко.
Про підрядників у Бучі
За даними аналітичної системи Youcontrol, Сергій Цибульський був зареєстрований як ФОП у 1996 році у місті Дубровиця Рівненської області. Основний вид діяльності – підготовчі роботи на будмайданчику.
Внаслідок участі у публічних закупівлях підприємець Сергій Цибульський підписав 29 договорів на 56,49 млн. гривень, включаючи нинішні. Найбільший замовник Бучанська міськрада, яка розпочала співпрацю з ним у вересні поточного року і за цей час встигла укласти 6 договорів на 42 млн гривень. Окрім трьох нинішніх договорів на ремонтні роботи будинків за невідомими громадськістю адресами, міськрада Бучі замовляла у Сергія Цибульського столярні вироби та кріпильні деталі. Інші підряди підприємець отримав на виконання робіт у Рівненській області.
ТОВ «Нідком» зареєстроване у 2017 році у Києві, зараз має реєстрацію у Борисполі. Статутний капітал – 430 тис. гривень. Основний вид діяльності - будівництво житлових та нежитлових приміщень. Засновники – Олександр Шишкін (66%) та Леонід Дорош (34%). Директор – Максим Лазаренко.
Леонід Дорош також є співвласником ТОВ «Армабуд ЛТД Компані», ТОВ «Дерев’яний дім» та ТОВ «Сапсан Рест». Зазначимо, що одним із бізнес-партнерів Леоніда Дороша по ТОВ "Сарсан Рест" Олександр Чуняк. Людина з таким самим ПІБ є помічником депутата Верховної Ради Олега Семінського (фракція «Слуга народу»).
До кінця 2019 року серед співзасновників ТОВ «Нідком» була Олександра Ринк, яка, за даними екс-радника мера столиці Максима Бахматова, на той час була журналісткою та нареченою сина першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника – Юрія. З початку 2020 року Олександра Ринк залишила «Нідком», це, як зазначав Бахматов, сталося після її одруження з Юрієм Поворозником, прізвище якого вона взяла. Одразу після оприлюднення вказаної інформації Бахматовим Микола Поворозник заявив, що подає на нього до суду через «поширення хибної інформації». Також Поворозник повідомив, що звернувся до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з вимогою оперативно провести повну та неупереджену перевірку інформації, поширеної у соцмережах та ЗМІ щодо членів його родини. Однак на початку серпня Максим Бахматов повідомив, що позову Миколи Поворозника чи його представників до суду не було подано.
ТОВ «Нідком» почало перемагати у публічних закупівлях із травня 2019 року. З того часу компанія отримала 38 підрядів на 667,22 млн. гривень. Найбільші замовники – столичні медустанови. Зокрема, з «Київською міською клінічною лікарнею № 1» укладено 7 договорів на 256,33 млн. гривень, з «Київською міською клінічною лікарнею № 7» — 4 договори на 105,80 млн. гривень, з «Олександрівською клінічною лікарнею» — 3 договори на 64,68 млн. грн.
Компанія «Нідком» також активно отримує підряди на виконання робіт у Бучі. Зокрема, з Бучанської міськради підписали 15 договорів на 167,5 млн. гривень, з підлеглими йому підприємствами — ще 2 договори на 64,65 млн. гривень. Зокрема, Бучанська міськрада та її відділ освіти за 69,96 млн гривень замовляли у «Нідкому» будівництво зони відпочинку біля озера на вул. Тараса Шевченка у селі Мироцьке, за 44,44 млн гривень – будівництво дитсадка по вул. Лесі Українки у Бучі, за 9,1 млн гривень – капремонт будівлі Бучанської школи №2.
ТОВ «Нідком» на замовлення Департаменту регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації (КОВА) займається поточними ремонтами пошкоджених внаслідок бойових дій п’яти житлових багатоповерхівок у Бучі, а також двох будинків у селі Блиставиця Бучанського району.
ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія « Білд Лайф » зареєстровано у 2018 році у Броварах Київської області. Статутний капітал – 1 тис. гривень. Основний вид діяльності - будівництво житлових та нежитлових будівель. Засновники та кінцеві бенефіціари – Роман Снігір та Володимир П’ятенко (директор).
Володимир П’ятенко раніше очолював структурну освіту Миронівської міської партійної організації партії «Нові особи», головою якої є екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк.
Договори на ремонт фасадів багатоквартирних житлових будинків у Бучі – перший досвід перемог ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Білд Лайф» у публічних закупівлях.
Нагадаємо, мешканці Бучі одними з перших на Київщині почули та побачили на власні очі наступ рашистів — вранці 24 лютого бучанці прокинулися від звуків бомбардувань аеродрому у сусідньому Гостомелі. Російські військові на важкій техніці потрапили до Буча вранці 27 лютого. Окупація міста тривала 33 дні – до 31 березня.
Невдовзі після звільнення мер Бучі Анатолій Федорук повідомив, що у місті за час воєнних дій пошкоджено 1148 об’єктів, серед яких 130 багатоквартирних будинків, 974 приватних, 44 об’єктів соціальної інфраструктури, тобто медустанови, школи, садки та інші установи. організації. Наприкінці вересня 2022 року були оприлюднені оновлені дані, згідно з якими відновленню не підлягають 372 приватні та 2 багатоквартирні будинки.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать