Зеленський грає з олігархами у «Горця»
З’ясовується, що і без профільного закону у держави вистачає легальних важелів, щоб позбавити їх від тяганини володіння власністю. Якщо так піде й надалі, то за рік у нас залишиться лише один-єдиний олігарх, пише Укррудпром .
В Офісі президента вже зрозуміли, що олігархічний закон зажене їх у прокрустово ложі 4 вимог, щонайменше трьома з яких мають відповідати об’єктам цього регулювання: наявність активів більш ніж на 2,5 млрд гривень, монополії, політичного впливу та медіа. Враховуючи спритність, з якою той же Ахметов вискочив з «України», очевидно, що кожен з вітчизняних олігархів робитиме щось подібне, щоб не відповідати вищеописаним формальним і при цьому часто погано формалізованим критеріям (взяти той самий політичний вплив).
Тому вирішено історію з ухваленням закону про олігархів відправити на паузу. Так, він внесений до обіцянок української влади для вступу країни до Євросоюзу, але тут можна тягнути волинку, посилаючись на відсутність рекомендацій з боку Венеціанської комісії (начебто раніше це когось зупиняло. Зеленський грає…).
Натомість олігархів братимуть за ж.пу не «за все хороше», а за конкретними фактами та напрямками. Того ж Ахметова позбавлятимуть його головного бізнес-активу — ГЗК, які видобувають залізняк у складі «Метінвесту». Робитиметься це через ініційоване Коломойським ще у 2020 році подання групи нардепів до Конституційного суду щодо незаконності приватизації ДАК «Укррудпром».
Бене зараз після фактичної націоналізації «Укрнафти» та «Укртатнафти» явно не до розборок із колегами по цеху. Тим не менш, завдяки його старій ініціативі і буде відбуватися правосуддя в кейсі з «Укррудпрому».
Паралельно, для парламентських лобістів не тільки Ахметова, а й решти олігархів влаштовано показову прочуханку головного «рупора» ДТЕК, колись пристойного профспілкового лідера Михайла Волинця, що під кінець життя потішився на подачки від класово чужих нуворишів. Пресуватимуть його за незаконно нажите майно по лінії антикорупційних органів (він уже оголошений НАБУ у розшук), і кожен із представників неформальних фан-клубів того чи іншого мільярдера в українському парламенті зможе приміряти цю ситуацію на себе.
Зеленський грає і з росіянами
Нарешті дійшли руки у ОП і до одіозних персонажів із «лужниківської» ОЗУ, яка працювала в Україні два десятиліття. Нагадаємо, що серед її реальних власників:
власник московського футбольного клубу ЦСКА Євген Гінер;колишній віце-спікер Держдуми Росії Олександр Бабаков;так званий «злодій у законі» Мишко «Лужнецький» - він же Михайло Воєводін.Незважаючи на наявність у «лужниківських» колись впливових лобістів у ВП (чого вартий один Борис Баум), їх помножили на нуль після деокупації Херсона. Випливли цікаві факти співпраці між контрольованою вищезгаданими росіянами «Херсонобленерго» та окупантами.
Щось аналогічне переживає зараз і їхній давній візаві зі суперечок за контроль над Полтавським ГЗК Костянтин Жеваго. Крім широкого набору фінансових злочинів його нарешті звинуватили в роботі з РФ у рамках фармкомпанії «Артеріум», що належить йому. Очевидно, що в ВП повною мірою усвідомлюють слабкість позицій в Україні цього конкретно взятого олігарха, який відсиджується в Монако, і збираються зробити з нього «хлопчика для биття» для науки колегам-олігархам.
Ну і щоби двічі не вставати, у Зеленського вирішили передати звістку ще одному члену ватаги «багатих і знаменитих» — Віктору Михайловичу Пінчуку. Антимонопольний комітет отямився від летаргічного сну і зробив саме те, для чого власне й створено — звинуватив його «Інтерпайп» у завищенні цін на продукцію, користуючись монопольним становищем на ринку. Не виключено, що у разі успіху цей позитивний досвід буде поширений і на активи інших олігархів.
Та так, що вони ще сумуватимуть згадувати антиолігархічний законопроект, який звичайно пропонував нашити їм на піджак «жовту зірку» (за влучним зауваженням Бені), але хоча б не залазив у тумбочку, з якої вони беруть гроші.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Распечатать