Німеччина посилить свою військову присутність у програмах НАТО
Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на його спільній із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом прес-конференції після переговорів у Берліні.
"Ми будемо готові підтримувати один одного, будь-якого союзника, проти будь-якої загрози та захищати кожен дюйм Альянсу", - наголошує голова німецького уряду.
Він додав, що Німеччина "вже дуже активна", коли справа доходить до захисту східного флангу НАТО, надавши близько тисячі військовослужбовців у Литві.
І ми виділили бригаду в Німеччині для захисту Литви. Ми надали винищувачі Eurofighter для охорони повітряного простору країн Балтії. НАТО і підтримували їх у готовності.Наступного року їх кількість збільшиться до 17 тисяч, і Німеччина у перевіреній співпраці з Норвегією та Нідерландами знову візьме на себе керівництво Об’єднаною оперативною групою підвищеної готовності", - заявив Шольц.
Також він запевнив Столтенберга, що німецькі збройні сили "і далі збільшуватимуть свій внесок у захист території Альянсу".
"Починаючи з 2025 року, ми плануємо надати в розпорядження НАТО 30 000 військовослужбовців високої готовності", - сказав канцлер ФРН.
Шольц нагадав, що кілька місяців тому вказував на необхідність надолужити втрачене протиповітряну оборону в Європі.
"Ось чому ми розробили ініціативу European Sky Shield, мета якої - зміцнити європейську опору в НАТО. І я вітаю той факт, що до цієї ініціативи вже приєдналося 15 союзників", - розповів він.
Шольц також обговорював із генсеком НАТО питання безпеки критично важливої інфраструктури, особливо у Північному морі.
"Диверсії на "Північному потоці" показали, що нам необхідно переоцінити ризики для нашої енергетичної інфраструктури. І це особливо правильно для Північного моря, де ми прагнемо співпрацювати з нашими союзниками та партнерами для захисту нашої критично важливої інфраструктури", - зазначив канцлер.
Таким чином, підкреслює Шольц, Німеччина вітала б той факт, що НАТО візьме на себе сильнішу координуючу функцію безпеки критично важливої інфраструктури, у тому числі на морі та під водою.
"НАТО може служити тут важливою сполучною ланкою для координації різних відповідних суб’єктів, може сприяти загальній картині ситуації. І це також може створити основу для союзників та прибережних країн з їхньою відповідною військовою поліцією, береговою охороною та приватними операторами інфраструктури", - йдеться у заяві канцлера. ФРН.
Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області
Читайте більше новин по темі:
Распечатать