У Монголії спалахнули масштабні протести, мітингувальники почали штурмувати

У Монголії спалахнули масштабні протести, мітингувальники почали штурмувати
У Монголії спалахнули масштабні протести, мітингувальники почали штурмувати
У понеділок, 5 грудня, у столиці Монголії Улан-Баторі почалася багатотисячна акція протесту. Її учасники звинувачують владу в розкраданні експортного вугілля майже на 12 млрд доларів.

Про це повідомило монгольське видання zarig.mn. Зазначається, що акції тривають вже третій день, вони почалися після повідомлень про крадіжку величезної кількості вугілля, яке призначалося для постачання в Китай.

Учасники зібралися біля Палацу уряду та будівлі Головпоштамту і Міністерства внутрішніх справ. Сьогодні учасники масштабного протесту пішли на штурм урядового палацу. Монгольська поліція заявила, що силою розганятиме мітинг, якщо його учасники не розійдуться до 22:00 за місцевим часом (16:00 за Києвом).

У ході протестів постраждало вже близько восьми людей, четверо з них зазнали травм у тисняві.

Парламент Монголії – Великий Державний Хурал – в терміновому порядку обговорює питання запровадження в країні надзвичайного стану.

Протести в Монголії почалися після того, як в ЗМІ з’явилась інформація, що кількість вугілля, вивезеного з країни, відрізняється від кількості, отриманої китайською стороною. Згідно з неофіційними джерелами, ідеться про недостачу у 6,5 мільйона тонн вугілля вартістю близько $12 мільярдів.

Учасники протесту — переважно студенти та молоді люди. Вони вийшли на головну площу монгольської столиці через невдоволення розслідуванням справи щодо експорту вугілля до Китаю в обхід митного контролю.

Мітингарі вимагають притягнення до відповідальності причетних до розкрадання вугілля, обмеження зростання цін, а також спілкування з чиновниками.

Разом з тим у Піднебесній вже повідомили, що всіх посадових осіб, причетних до крадіжки вугілля, було страчено. Китайська сторона відправила прем’єр-міністру Монголії Лувсаннамсраїну Оюун-Ердене імена монгольських політиків, пов’язаних із цією справою.

Оюун-Ердене створив робочу групу з розслідування повідомлень про крадіжку вугілля та запросив протестувальників увійти до її складу.

Такого терору не було з часів заснування селища: наслідки обстрілу у Харківській області

Читайте більше новин по темі:


Распечатать