Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн зізналася, що любить російську оперу

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн зізналася, що любить російську оперу
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн зізналася, що любить російську оперу
Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн зізналася, що любить російську оперу.

"Я люблю хорошу оперу. Мусоргський - феноменальний, Чайковський теж феноменальний. Ми повинні поважати її", - сказала фон дер Ляйєн, відповідаючи на запитання про ставлення до російської опери на прем’єрі "Бориса Годунова" у міланському театрі "Ла Скала".

Раніше "Країна" повідомляла, що театр "Ла Скала" відкрив сезон оперою Мусоргського "Борис Годунов", незважаючи на протести українського посольства.

Публіка почула "Годунова" у постановці датського режисера Каспера Хольтена. За диригентським пультом стояв головний диригент театру Ріккардо Шайї. У головній ролі виступив російський бас Ільдар Абдразаков.

Вперше з 2011 року на відкритті сезону разом опинилися президент та прем’єр Італії. Крім Серджо Маттарелли та Джорджі Мелоні, оперу російського композитора наживо побачила і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.

Про рішення відкрити черговий театральний сезон оперою Мусоргського керівництво "Ла Скала" оголосило у червні. Головний диригент театру Шайї, зі свого боку, нагадав, що італійська прем’єра твору відбулася саме у "Ла Скала" 1909 року, причому партію Бориса Годунова тоді виконав великий співак Федір Шаляпін.

У листопаді генеральний консул України в Мілані Андрій Картиш звернувся до керівництва міста та театру із закликом не відкривати новий сезон оперою Мусоргського.

За його словами, українська громада в Італії сприйняла це рішення театру "з величезним розчаруванням та жалем". Дипломат стверджує, що Росія нібито використовує культуру "для надання ваги твердженню про свою велич та могутність".

У відповідь керівництво театру заявило, що Борис Годунов не пропаганда.

"Ідея полягає в тому, щоб пов’язати "Макбета" з "Борисом", пов’язавши їх зі зловживанням владою, яка поглинає і призводить до божевілля. Чи хочемо ми скасувати Шекспіра?" - сказав Рікардо Шайї.

За інформацією РІА "Новини", керівник "Ла Скала" Домінік Мейєр не відмовився від свого рішення, заявивши, що в ньому "немає нічого, що було б направлено проти України. Йдеться про справжній шедевр".

Протести навколо прем’єри спалахнули з новою силою в день вистави: ще вранці п’ятеро екоактивістів облили фарбою фасад "Ла Скала".

Встигнувши вигукнути гасла проти використання газу та вугілля, їх затримали поліція. Двоє силовиків зазнали травм.

У другій половині дня у кварталі та на площі біля театру пройшли протести проти соціальної політики уряду та подорожчання комунальних послуг.

За даними газети Corriere della Sera, близько 50 учасників акції спробували прорватися через огорожі, але було зупинено поліцією.

Навпаки "Ла Скала" також пройшов пікет української діаспори проти постановки опери російського композитора. Декілька десятків учасників маніфестації закликали міланський театр "не підтримувати пропаганду Путіна", розгорнувши плакати та українські прапори.

В Китае число новых случаев COVID-19 достигло максимума с начала мая, в изоляции оказались миллионы людей – СМИ

Читайте більше новин по темі:


Распечатать